reklama

Co dalej z Pańską Górą? Miało być tak pięknie...

, Gospodarka, Wiadomości, 27.05.2022 16:25, eł

Gmina negocjuje z wykonawcą, ale raczej nie widzi możliwości osiągnięcia kompromisu.

Co dalej z Pańską Górą? Miało być tak pięknie...

Temat rewitalizacji Pańskiej Góry wciąż wzbudza w Andrychowie ogromne emocje. Miał tam powstać park stanowiący chlubę miasta, a zamiast tego jest przetrzebiony las, poznaczony śladami niedawnej wycinki i pozbawiony sporej części dawnego uroku. Mieszkańcy zastanawiają się, czy i kiedy zostaną wznowione przerwane prace. Jak już bowiem pisaliśmy, w marcu zarówno gmina, jak i wykonawca inwestycji zdecydowali się odstąpić od wiążącej ich umowy.

Od tamtej pory nic więcej się nie wydarzyło. A przynajmniej nic widocznego dla mieszkańców. Okazuje się jednak, że coś w tej sprawie drgnęło.

- Do gminy Andrychów wpłynęło pismo wykonawcy, proponujące przeprowadzenie negocjacji w zakresie realizowanej wcześniej inwestycji. My, oczywiście, tę propozycję przyjęliśmy i wyznaczyliśmy termin spotkania. Odbyło się ono we wtorek w tym tygodniu. Pierwszy zakres negocjacji dotyczył szeroko rozumianej dokumentacji projektowej dla dwu zadań inwestycyjnych, czyli Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego oraz możliwości i warunków osiągnięcia kompromisu. Drugi dotyczył trwającej obecnie inwentaryzacji wykonanych prac, prowadzonej w związku z odstąpieniem od umowy. Tu również nie ma zgody co do zakresu metodologii i wykonywania. Z racji występujących rozbieżności zleciliśmy niezależnej firmie eksperckiej wykonanie specjalistycznych odwiertów na 120 metrów, na całej długości grobli, jako materiału technicznie niekwestionowalnego - mówił na czwartkowej (26 maja) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie pierwszy zastępca burmistrza Mirosław Wasztyl.


Jak stwierdził, najbardziej kontrowersyjnym punktem, który zawarł w swoim piśmie wykonawca, jest postawiony przez niego warunek. Firma Arco System z Oświęcimia zażyczyła sobie bowiem, by gmina odstąpiła od dochodzenia jakichkolwiek roszczeń czy egzekwowania kar umownych z tytułu realizowanej umowy.

- Z tego spotkania została spisana notatka. Uzgodniliśmy, że na propozycje gminy wykonawca ma odpowiedzieć z początkiem przyszłego tygodnia, aby spełnić ostateczne warunki kontynuowania tych rozmów. Jeżeli jego stanowisko będzie negatywne, przystępujemy do kolejnego kroku, czyli ogłoszenia przetargów na realizację Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. Mamy już opracowane koncepcje programu naprawczego dotyczącego tego, co – naszym zdaniem – zostało wadliwie wykonane. Zakładam, że w miesiącu czerwcu uda nam się wyłonić wykonawców tych dwóch zadań i wznowić prace – relacjonował wiceburmistrz.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy