reklama

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza bez publiczności?

, Polityka, Wiadomości, 25.05.2022 13:00, eł

Ważna sesja w ciasnej sali obrad.

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza bez publiczności?

Sesja Rady Miejskiej w Andrychowie, która odbędzie się jutro (26 maja) będzie najważniejszą w tym roku. Radni najpierw zajmą się raportem o stanie gminy za 2021 rok, a następnie przegłosują dwie istotne dla burmistrza uchwały - w sprawie udzielenia mu wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu.

W minionych latach te szczególne sesje andrychowskiego samorządu odbywały się w Miejskim Domu Kultury, ponieważ sala obrad w Urzędzie Miejskim nie jest wystarczająco obszerna, by pomieściła nie tylko radnych i zaproszonych gości, ale również mieszkańców, którzy teoretycznie mogą przyjść na nią w dowolnej ilości.

Nie ma w niej nawet dość miejsca, by upchnąć krzesła dla wszystkich osób zwykle zapraszanych na to wydarzenie – dyrektorów szkół, przedszkoli, i pozostałych jednostek organizacyjnych gminy, radnych powiatowych czy innych lokalnych VIP-ów. A jeśli pojawią się mieszkańcy, najprawdopodobniej będą musieli stać za drzwiami sali obrad, śledząc przebieg sesji na wyświetlaczach własnych smartfonów. Jak wszystkie inne, będzie ona transmitowana przez Internet, więc oczywiście każdy chętny może słuchać, o czym debatują radni, ale wybór miejsca zdaje się sugerować, że fizyczna obecność publiczności jest niemile widziana...

Tak to przynajmniej odebrała radna Alicja Studniarz. - Odkąd jestem w Radzie Miejskiej, czyli od ośmiu lat, nigdy sesja absolutoryjna nie odbywała się w tak ciasnej sali. Zawsze w Domu Kultury, nawet podczas pandemii. Siedzieliśmy wtedy w maseczkach z logo Andrychowa, specjalnie zakupionych przez urząd. Gdy zapytałam, dlaczego w tym roku sesja odbędzie w magistracie, to przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski odpowiedział, że tak jest i jeśli miałam coś do powiedzenia, to mogłam wcześniej się do niego odezwać. Odparłam, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że to jest prawda, bo uznałam informację o miejscu sesji za pomyłkę. Wtedy zaczął tłumaczyć, że on nie wie, czy pani dyrektor CKiW nie ma czegoś przeciwko sesji w Domu Kultury, który przecież nie jest własnością Rady Miejskiej. Bezsensowne tłumaczenie. Nie wiem, o co chodzi, ale prawdopodobnie o to, żeby nie było ludzi na sesji absolutoryjnej – twierdzi Alicja Studniarz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 25.05.2022 22:11

https://www.youtube.com/watch?v=BnoJF_6Mp2I

FeelFree, 25.05.2022 22:11

@Archanioł Michał - skoro tak to na pocieszenie coś z Lema: "Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś." I coś muzycznego... myślę, że to lepsza lokata czasu niż te 5-6 godzin jutro.

Archanioł Michał, 25.05.2022 21:34

@FeelFree na prawdę jestem ciekaw odczytów. Nie mogę in time. To mnie zasmuca: ).

FeelFree, 25.05.2022 21:25

@Archanioł Michał - rozumiem, że rozmarzyłeś się na temat fugi? Oczywiście mam na myśli opartą na polifonii i imitacji formę muzyczną. Z tego punktu widzenia to moim zdaniem jutro fugi nie będzie, raczej łabędzi śpiew...

FeelFree, 25.05.2022 21:21

@Zakolog - dla mnie to oczywiste: celem sesji nie jest wysłuchanie głosu ludu. Wręcz przeciwnie, chodzi jutro tylko o to, żeby nie łamiąc prawa zatwierdzić rok wegetacyjny. Nagłośnić sukcesy, wygłosić laurki, nie gadać o problemach, długach, poślizgach, porażkach, stratach, procesach sądowych. Aha jeszcze pochwalić się sentencjami łacińskimi. A sproszony szeroko lud mógłby jeszcze śmieć zabrać głos. Powiedzieć coś nieprzychylnego władzy. Wspomnieć coś o zadłużeniu, długu, spalarni... Po co im to. Wizja sesji jest prosta: odczyt laurek, głosowanie, kwiaty, całuski z wybranymi i do domu świętować bezalkoholowo. Nastroje są bliskie rewolucyjnym, więc po co ryzykować. Gdyby mogli to by zdalnie sesję zrobili, tak jak likwidującą Szkołę Podstawową nr 3. Oczywiście, że to początek końca... tylko Gminy, tylko Gminy żal... ! STOP SPALARNI ŚMIECI W ANDRYCHOWIE !

Archanioł Michał, 25.05.2022 21:04

@Zakolog każdemu satrapie wydaje się , że może. Praw nie można zmienić. jest nim również i to o falowaniu rzeczywistości: przypływ - odpływ, dobro - zło, itp, itd. Można też i graficznie :https://cultura.biografieonline.it/yin-e-yang-significato/. Czy zmiana nastąpi to zależy od zaangażowania, pewnej pracy. Widać wyraźnie SZANSA JEST . Klasyczny schyłek satrapii. Wszystko rozpierdo.... ne i powstaje nowa "IDEA". Co Ty zrobisz jak psychopata okaże swoje prawdziwe oblicze?

Archanioł Michał, 25.05.2022 20:51

może na początek https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99k

Zakolog, 25.05.2022 20:35

Zastanawiam się dlaczego Romuś wybrał tak mało spektakularną oprawę tej sesji. Przecież miał do dyspozycji każdą salę sportową przy naszych szkołach, ba nawet miał pustą salę na krytej pływalni. Czyżby nastroje mieszkańców były już bliskie punktu rewolucyjnego ? Czyżby strach przed odpowiedzialnością za swoje decyzje powodował już teraz świadomość konsekwencji jakie będzie trzeba ponieś ? Chyba to już jest początek końca !

FeelFree, 25.05.2022 18:45

@Zakolog - chętnie się spotkam o 9.00 jutro, ale tego steku peanów pochwalnych na temat wójta zadłużyciela gminy to nie mam raczej ochoty i nerwów słuchać. Więc wolałbym w innym miejscu. Aczkolwiek jeszcze pochylę się nad propozycją i dam znać. W pierwszym odruchu to napisałem co napisałem. Myślę, że próby generalne pod tytułem: "Oda do Jaśniepana w kilkunastu zwrotkach prozą pisana" są już zakończone i prawie wszyscy nauczyli się już odczytywać przygotowane na jutro laurki. Jeśli przyjdę na sesję to łatwo mnie będzie poznać, na twarzy będzie się malowała głębokie rozczarowanie poziomem merytorycznym spotkania, a ubiór mój będzie nosił znamiona quasi-satanistycznego. W nadziei, że ktoś nad tym zgromadzeniem wzniesie modlitwę od słów: "Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce...". Orbitować będę potencjalnie oczywiście wokół Gwiazdy Nadziei tego posiedzenia. P.S. A niech mi propagandyści z mamNewsa tego posta skasować spróbują...

FeelFree, 25.05.2022 18:32

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/roman-babski,19865.html#glos

FeelFree, 25.05.2022 18:31

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/tomasz-zak,839.html#glos

Archanioł Michał, 25.05.2022 18:30

@Zakolog niestety :(. Bo przecież prelegenci ćwiczą tekst uwielbienia dla działań Zdziśka i niego samego. Nie ma lipy będzie czego posłuchać. Ja liczę na powtórkę, i nie mogę się doczekać: radna Niewyspana , pełna energii opowiada o swojej miłości. Dziękuję za zaproszenie. I czekam na rychłe inne spotkanie :). Co do wyrobnika Łysego , co to czarną robotę odwala by Zdzisiek unikał spotkań. Cóż Romanie! Co Ty zrobisz jak psychopata okaże swoje prawdziwe oblicze?

Zakolog, 25.05.2022 18:13

Ta informacja jest tak samo rzetelna jak inwestycje Tomusia. Jeśli choć jeden mieszkaniec zostałby nie wpuszczony na sesję, to taka sesja z mocy prawa już jest nieważna. Na każdej sesji może nie być Tomusia i jego kolegów, nawet można się dziwić po co Romuś ich ciągle zaprasza, ale nie da się nie wpuścić mieszkańca gminy. Kolego FeelFree i kolego Michale jak dysponujecie wolnym czasem w czwartek o godzinie 9.00, to może wybierzemy się na tą sesję jako oficjalny fan club radnej Alicji, w przypadku tłoku ja rezerwuję sobie miejsce zaraz za radnym Staszkiem i będę miał luksusową sposobność na żywo prześledzić model wnioskowania tego myśliciela. To długo nie potrwa max 10 minut.

szeliga, 25.05.2022 17:25

P. Alicjo Obecnie przecież to rządzący obóz zamknął przed suwerenem SEJM , obserwować obrady sejmu też nie można przez internet . To Panią nie bulwersuje . Ale zakłamanie fuj .