reklama
reklama

Chodnik – pułapka. Andrychowianie zaapelowali o pomoc do radnego

Gospodarka, Wiadomości, 05.05.2023 20:00, eł
Nie dość, że wąski, to jeszcze zniszczony.
Chodnik – pułapka. Andrychowianie zaapelowali o pomoc do radnego

Chodnik po jednej stronie ulicy Tkackiej w Andrychowie śmiało można nazwać symbolicznym. Jest tak wąski, że ludzie muszą chodzić po nim gęsiego, a miejscami zwęża się już tak bardzo, że praktycznie przestaje istnieć. W dodatku jego stan nie należy do najlepszych. Niektóre jego odcinki pokrywają stare, popękane i częściowo wykruszone płytki betonowe.

Dlatego mieszkańcy ulicy zwrócili się do radnego powiatowego Sebastiana Mlaka z prośbą o interwencję. Liczą to, że jego wsparcie przyspieszy remont chodnika, na którym po zmroku nietrudno o wypadek. Nie zauważywszy dziury, można nawet zwichnąć lub złamać nogę. Radny złożył ostatnio interpelację w tej sprawie do starosty. Nie otrzymał jeszcze odpowiedzi, ale jest spora szansa na to, że mieszkańcy wkrótce doczekają się naprawy chodnika, a może nawet jego przebudowy.

- Będziemy robić wszystko, aby ulica Tkacka w tym roku została wyremontowana na całej długości. A raczej, by powstała na niej nowa nakładka asfaltowa, bo remont to bardzo obszerne pojęcie – powiedziała nam jakiś czas temu wicestarosta Beata Smolec. Prawdopodobnie modernizacja ulicy obejmie także chodniki.

Foto z interpelacji Sebastiana Mlaka


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 07.05.2023 09:36

a dodam, że udostępniono wrażliwą dane osobową czyli umowę z ZGKiM numer który jest widoczny na koszu 131*

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 07.05.2023 09:34

a może czyn społeczny, 3 ludzi 2 kilofy 3 łopaty, jakaś podsypka i krawężnik i nie ma tematu

obserwator2012, 06.05.2023 19:58

Pretensje do tych, co "im się należy", bo skoro im, to Wam też- pytać p. Krzysztofa, albo p. Marka.

cath, 06.05.2023 16:27

Trochę mi tekst zmienił na chaotyczny ale kontekstu można się domyśleć

cath, 06.05.2023 16:26

Tak a propos Malickiej.Ostatnio widziałem ze grób Wandy Malickiej jest wymieniony na liście na cmentarzu jako nieopłacony,albo zwolnił z opłaty jedli tak mozna .Może być tak UM opłacił bo głupio tak postąpić z zasłużonym obywatelem miasta.

cath, 06.05.2023 16:26

Tak a propos Malickiej.Ostatnio widziałem ze grób Wandy Malickiej jest wymieniony na liście na cmentarzu jako nieopłacony,albo zwolnił z opłaty jedli tak mozna .Może być tak UM opłacił bo głupio tak postąpić z zasłużonym obywatelem miasta.

django, 06.05.2023 15:04

Zapraszam "mamnewsa" na ul. Wandy Malickiej. Asfalt to jedna wielka lepianka i z roku na rok to samo. Dziury po zimie do dzisiaj niezalepione. Ale hitem jest to że przy tym stanie czegoś co kiedyś było asfaltem raz za czas jedzie miejska czyszczarka, która paradoksalnie robi dużo złego, tzn pogłębia i powiększa dziury i wyrywa kolejne kawałki asfaltu szczotkami. Kolejną ciekawostka są pozostawiane stosiki kostki brukowej na chodnikach w miejscach napraw wodociągów przez ZWIK. I to tak już lekko od roku albo dwóch. Ciekawe jakby te ułożone w stos kostki się przewróciły raniąc jakieś dziecko w nogę. A swoją drogą to chyba był wygrany przetarg na naprawe tej ulicy razem z parkingami przy blokach przy Krakowskiej. Parkingi zrobili ale na ul. Malickiej chyba brakło kasy.

Anna, 06.05.2023 08:03

A ulica niżej Wyszyńskiego w ogóle nie ma chodnika,jak samochód jedzie ludzie uciekają do fosy