reklama

Chcą wybudować most tymczasowy. Nie będzie objazdów

, Gospodarka, Wiadomości, 10.01.2022 13:18, eł

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie długo trzymał kierowców w niepewności.

Chcą wybudować most tymczasowy. Nie będzie objazdów

To wiadomość, na którą czekało wielu kierowców z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego. Sprawa dotyczy bowiem wszystkich, którym zdarza się jeździć mostem nad Wisłą, który łączy Podolsze z Jankowicami. Wiedzie nim trasa do Chrzanowa, Olkusza i na autostradę A4. Przeprawa ma zostać rozebrana, by w jej miejsce mogła powstać nowa. Długo nie było wiadomo, czy na czas budowy zostanie wykonana przeprawa tymczasowa.

Stary most nad Wisłą w Jankowicach, na drodze wojewódzkiej nr 781 ma już swoje lata (powstał na przełomie lat 80. i 90. dwudziestego wieku), a jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Doraźne remonty nie wystarczą, by nadal mógł służyć kierowcom, tym bardziej, że ruch na nim jest ogromny. W sezonie letnim jeżdżą nim rzesze turystów zmierzających do parków rozrywki w Zatorze, ale nawet i bez ich udziału często tworzą się tam korki. Most łączy powiaty oświęcimski i chrzanowski.

Gdy pojawiły się informacje o planowanej budowie nowej przeprawy, mieszkańców regionu najbardziej interesowało, czy na czas inwestycji powstanie most tymczasowy, który oszczędzi im konieczności nadkładania kilkudziesięciu kilometrów, by dostać się do pracy lub szkół. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie długo trzymał ich w niepewności, jak rozwiąże sprawę. Nadzieja na budowę przeprawy tymczasowej pojawiła się kilka miesięcy temu. Na początku października Agnieszka Ćwiertniewicz z ZDW w Krakowie powiedziała nam: - W tym momencie są prowadzone analizy finansowe i formalnoprawne do wykonania takiej przeprawy zastępczej. Zarząd Dróg Wojewódzkich czyni starania, aby została ona wybudowana.

Teraz już wiadomo, że nie były to czcze słowa. W grudniu ZDW w Krakowie podpisał umowę z Biurem Usług Inżynierskich Fkprojekt z Łącka, której przedmiotem jest pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy mostu tymczasowego w Jankowicach. Cała inwestycja, która ma zaowocować powstaniem nowego, większego mostu łączącego dwa powiaty, ma być realizowana w latach 2022-2023. Prace budowlane powinny ruszyć w drugiej połowie roku.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy