reklama
reklama

Coraz więcej serc. Pojawiły się w kolejnej gminie

MAGAZYN, Wiadomości, 07.01.2022 12:00, eł

Wspomogą działalność charytatywną.

Coraz więcej serc. Pojawiły się w kolejnej gminie

Gmina Spytkowice jest kolejną, w której pojawiły się metalowe kosze w kształcie serc, przeznaczone na plastikowe nakrętki od butelek. Ich zawartość wspomoże działalność lokalnego Stowarzyszenia Głosy Miłosierdzia.

Tam, gdzie takie serca stanęły już wcześniej, szybko się okazało, że są one bardzo potrzebne i szybko się zapełniają. Wiele osób zbiera nakrętki, licząc na to, iż odda je w czasie jakiejś akcji charytatywnej. Jeśli jednak żadna akurat się w okolicy nie odbywa, nie bardzo jest co z takimi zbiorami zrobić. Ustawione w łatwo dostępnych miejscach kosze rozwiązują ten problem.

Pierwsze serce zostało umieszczone przed wejściem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Spytkowicach. Nie będzie tam jednak stało cały czas. - Z uwagi na trwający remont elewacji urzędu, serduszko może trochę „wędrować”, ale zawsze postaramy się umiejscowić go w widocznym miejscu – wyjaśnia wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian. Kosz na nakrętki stanął również w Bachowicach, a kolejny pojawi się wkrótce w Ryczowie.

Zawartość serc trafi do spytkowickiego Stowarzyszenia Głosy Miłosierdzia, które zajmuje się szeroko pojętą działalnością charytatywną. Między innymi organizuje różne akcje, które mają na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację osób chorych lub niepełnosprawnych.


Foto: Facebook/Mariusz Krystian

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy