reklama

Będzie więcej połączeń pomiędzy Andrychowem a Wadowicami

Gospodarka, Wiadomości, 15.11.2023 14:00,
Dobre wieści dla pasażerów.
Będzie więcej połączeń pomiędzy Andrychowem a Wadowicami
Samorządowcy z Andrychowa i Wadowic rozmawiają nad przyszłością połączeń autobusowych pomiędzy Andrychowem a Wadowicami. Na razie połączenia są utrzymywane w okresie do września do grudnia.

Obecnie jest to 19 kursów od poniedziałku do piątku oraz 9 kursów w soboty. W niedzielę autobusy w ramach komunikacji międzygminnej w ogóle nie kursują.

Co po nowym roku? Gmina Andrychów, która jest operatorem tej linii, ma starać się o nową dotację z budżetu państwa na utrzymanie tych połączeń. Wszystko odbywa się porozumieniu z gminą Wadowice.

Od Małgorzaty Targosz-Storch z Urzędu Miejskiego w Wadowicach dowiadujemy, że plan zakłada, aby po nowym roku znaczenie zwiększyć liczbę połączeń: do 35 od poniedziałku do piątku, 17 w sobotę i 5 w niedzielę.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

annap, 15.11.2023 17:55

I to jest dobra wiadomość! Jeszcze tylko czas jazdy żeby był krótszy...