reklama

Jak wypełnić wniosek o kredyt przez Internet?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 15.11.2023 07:20,
Jak wypełnić wniosek o kredyt przez Internet?

Branża finansowa podąża za trendami i zmieniającymi się preferencjami konsumentów. Otwarcie konta bankowego bez wyjścia z domu nie sprawia już żadnego problemu. Równie szybko otrzymasz dodatkową gotówkę, gdy starasz się o pożyczkę lub kredyt przez Internet. Niemniej, jednak jeśli jeszcze nie korzystałeś ze wsparcia banków, możesz czuć niepewność, jak przebiega proces składania wniosku i jakich dokumentów wymaga bank. Jeżeli jesteś zainteresowany dodatkową gotówką przez Internet, przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy krok po korku całą procedurę pozyskiwania środków z kredytu przez Internet.

Od czego zacząć wypełnianie starania o kredyt?

Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z kredytem przez Internet, możesz czuć się zdezorientowany. Na szczęście cały proces jest bardzo intuicyjny i jesteś przez niego przeprowadzany krok po kroku. Pamiętaj jednak, że każdy kredyt i każda pożyczka to z jednej strony nieoceniona pomoc finansowa a z drugiej dodatkowe obciążenie twojego budżetu domowego. Dlatego, zanim wyszukasz banku, w którym chcesz wziąć kredyt online oblicz, jaka kwota miesięcznej raty nie wpłynie negatywnie na twoją płynność finansową. Dowiedz się również dokładnie, jaki rodzaj zobowiązania zaciągasz i jak postrzegany przez konsumentów jest bank, w którym bierzesz kredyt. O kredycie online więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem https://lendup.pl/kredyt-online/. Bank możesz sprawdzić w rankingach publikowanych w sieci.

Kiedy już ustalisz odpowiednią dla ciebie wysokość kredytu i wybierzesz bank, z którego chcesz skorzystać, możesz przejść do przygotowania niezbędnych dokumentów. Dokumenty, które będą ci potrzebne, zależą w dużym stopniu od rodzaju kredytu i jego kwoty. Inne dokumenty będziesz musiał przygotować, gdy strasz się o kredyt na samochód, a inne, gdy chcesz wziąć kredyt gotówkowy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, czy korzystasz ze swojego banku, czy banku, w którym nie prowadzisz konta. Procedura starań o kredyt w swoim banku jest dużo prostsza, dlatego skupimy się na tym, jak przebiega proces przyznania środków w banku, który cię nie zna.

Proces składania wniosku o kredyt przez Internet krok po kroku

Przyjmijmy, że wniosek o dodatkowe środki składasz za pomocą strony internetowej na komputerze lub laptopie. W pasku wyszukiwarki wpisz adres strony wybranego banku. Kolejnym krokiem jest znalezienie produktu, którym jesteś zainteresowany. Kliknij „weź kredyt” lub inny podobnie brzmiący komunikat. Teraz bank przekieruje cię do wypełnienia wniosku. W zależności od banku kolejność poszczególnych kroków może być różna. Niemniej jednak każdy bank będzie wymagał podania poniższych informacji. Przyjmijmy, że bank, w którym chcesz złożyć wniosek w pierwszej kolejności pyta o kwotę. Wpisz zatem w okienku lub zaznacz suwakiem, jaka kwota cię interesuje. Następnie zaznacz okres, w którym chcesz spłacić zobowiązanie. Weź pod uwagę swoją sytuację materialną, tak by rata nie przewyższała twoich finansowych możliwości. Ponadto, jeśli kwota raty będzie zbyt wysoka, bank może odrzucić twój wniosek. Pamiętaj o tym, że każdy odrzucony wniosek odnotowany jest w bazie BIK, co skutecznie ogranicza twoje szanse na kredyt w innym banku.

W następnym etapie będziesz musiał podać swoje dane osobowe. Przygotuj zatem dowód osobisty, ponieważ we wniosku oprócz imienia i nazwiska, czy numeru PESEL, będziesz musiał podać jego serię i numer. Czego jeszcze może wymagać bank? Z pewnością będziesz musiał wypełnić oświadczenie – deklarację, odnośnie wysokości otrzymywanych dochodów, a także kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego i wszystkich spłacanych obecnie zobowiązań. Co więcej, deklaracja musi pokrywać się z realnymi zarobkami i realnymi kosztami. Bank najprawdopodobniej będzie chciał, abyś dostarczył mu wygenerowany ze swojego banku wyciągu z transakcjami, które miały miejsce na twoich rachunku bankowym w ciągu ostatnich trzech do sześciu miesięcy. Pamiętaj jednak, że wyciąg z konta nie jest tym samym, co historia transakcji, którą możesz samodzielnie modyfikować. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na blogu strony internetowej lendup.pl.

Czego jeszcze może wymagać bank? Jeśli starasz się o kredyt na wyższą kwotę, bank może cię zobligować do dostarczenia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu od twojego przełożonego. W takim zaświadczeniu twój pracodawca określa, na jakiej podstawie jesteś zatrudniony, ile zarabiasz i na jak jaki czas zawarta jest między wami umowa.

Wniosek wypełniony – czego mogę oczekiwać?

Zatwierdziłeś wniosek, możliwe, że bank oprócz dowodu osobistego nie wymaga od ciebie zaświadczenia od pracodawcy, a jedynie pliku z wyciągiem bankowym. Dołączasz zatem wygenerowany wyciąg ze swojego konta i czekasz na kontakt ze strony banku. Teraz kredytodawca oprócz rozważania twojego wniosku sprawdza również twoją zdolność i historię kredytową.

Zdolność i historia kredytowa badana jest na podstawie otrzymanego od ciebie oświadczenia, a także wyciągu z rachunku. Ponadto istotny jest także raport z Biura Informacji Kredytowej. Musisz pamiętać o tym, że każdy bank i praktycznie każda firma pozabankowa sprawdzają zdolność i historię spłaty innych zobowiązań w Biurze Informacji Kredytowej i bazach dłużników. Jeśli posiadasz inne zobowiązania lub spłata twoich poprzednich kredytów i pożyczek nie przebiegała planowo, możesz mieć problemy z otrzymaniem kredytu. Pamiętaj, że wszystkie informacje w BIK przechowywane są przez co najmniej 5 lat, szczególnie te negatywne. Dobrą praktyką jest sprawdzanie swojej historii kredytowej w biurze BIK przed złożeniem wniosku o dodatkową gotówkę.

Istotną informacją, na którą zwracają uwagę banki, jest także scoring BIK, czyli ocena punktowa. Każdy konsument może otrzymać od 0 do 100 punktów, im jest ich więcej, tym większe szanse na kredyt. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie bank, będziesz o tym poinformowany. Banki mają obowiązek informowania konsumentów o podjętej decyzji.

Podpisanie umowy

Jeżeli bank udzieli ci kredytu, czeka cię podpisanie umowy. Różnie banki rozwiązują sytuację złożenia podpisu na umowie kredytowej. Może to być umowa dostarczona do domu przez kuriera, może być również podpis elektroniczny lub profil zaufany. Po zdeklarowaniu zapoznania się z warunkami umowy, bank wysyła przelew na podany we wniosku numer rachunku bankowego.

Podsumowanie

Obecnie wypełnianie wniosku jest bardzo intuicyjne. Wystarczy, że postępujesz zgodnie z poleceniami widocznymi na ekranie. Warto, abyś w trakcie tego procesu przebywał w miejscu, które zagwarantuje ci spokój i ciszę. Każda pomyłka wydłuży czas wnioskowania i nierzadko będzie wymagała wyjaśnień. Przygotuj sobie również niezbędne dokumenty, a także informacje dotyczące zatrudnienia. Bank z pewnością będzie wymagał podania podstawowych informacji na twój temat, a także dane twojego pracodawcy. Warto również wcześniej obliczyć miesięczne koszty utrzymania. Dzięki temu nie będziesz tego robił w trakcie wypełniania wniosku. Jeśli, któryś element będzie niejasny, możesz w trakcie wypełniania formularza skontaktować się z infolinią banku.


- artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy