reklama
reklama

Ograniczenia odwiedzin w szpitalach [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 20.11.2023 11:00, eł

Chodzi o bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów i personelu.

Ograniczenia odwiedzin w szpitalach [AKTUALIZACJA]

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poinformował, że z powodu wzrostu zapadalności na infekcje sezonowe wprowadził ograniczenia w odwiedzinach na szpitalnych oddziałach. Dotyczy to zarówno lecznicy w Suchej Beskidzkiej, jak i tej w Makowie Podhalańskim.

Na czym polegają owe ograniczenia? Przede wszystkim chodzi o to, by każdego pacjenta jednorazowo odwiedzała tylko jedna osoba. Wprowadzono też limit czasowy. Odwiedzający może przebywać na sali chorych nie dłużej niż pół godziny.

Personel szpitali apeluje też o dezynfekowanie rąk zarówno przed wejściem na oddział, jak i po jego opuszczeniu. A dodatkowo także przed samym kontaktem z pacjentem i po wyjściu z sali chorych.

Od weekendu podobne ograniczenia wprowadzono w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Poniżej komunikat w tej sprawie:


Foto: Facebook/Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej i Szpital w Oświęcimiu

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy