reklama

Czy burmistrzem Andrychowa na następną kadencję zostanie kobieta?

Polityka, Wiadomości, 10.11.2023 19:20, eł

Wymienianych jest kilka potencjalnych kandydatek.

Czy burmistrzem Andrychowa na następną kadencję zostanie kobieta?

Na wiosnę 2024 roku odbędą się wybory samorządowe. W Andrychowie o reelekcję będzie się ubiegał urzędujący od 2010 roku burmistrz Tomasz Żak. Z kim powalczy o to stanowisko?

W Andrychowie wymieniane są nazwiska trzech potencjalnych kandydatek, ale jedna z nich już zadecydowała, że nie będzie brała udziału w rywalizacji. Dwie pozostałe nie chcą jeszcze w pełni odkrywać kart, jednak żadna nie zaprzecza, że bierze pod uwagę kandydowanie w wyborach na burmistrza.


Pierwszą z nich jest 37-letnia Ewelina Szypuła z Targanic, znana przede wszystkim jako dyrektorka biura poselskiego Marka Polaka (PiS) w Andrychowie. Jej dotychczasowy szef nie wszedł na kolejną kadencję do Sejmu, a zatem czeka ją zmiana pracy. Ale bynajmniej nie dlatego rozważa ona ubieganie się o fotel burmistrza Andrychowa.

- Wiele i to różnorodnych środowisk kierowało do mnie prośby czy zachęty, żebym zaangażowała się w nadchodzące wybory samorządowe. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że jest ich tak dużo i że upatrują w mojej kandydaturze jakąś nową jakość. Oczywiście, jeszcze jest zbyt wcześnie, by podejmować ostateczne decyzje, na to będzie okres kampanii wyborczej, ale nie ukrywam, że jest w tej gminie bardzo dużo do zrobienia, a jeszcze więcej do naprawienia – wyznaje Ewelina Szypuła.

W poprzednich wyborach samorządowych targaniczanka kandydowała do Rady Powiatu w Wadowicach z komitetu wyborczego PiS. Uzyskała wówczas 686 głosów, ale nie zdobyła mandatu. Czy tym razem również zamierza reprezentować tę samą partię? Ewelina Szypuła podkreśla: - Myślę, że różnorodność środowisk, które mnie popierają, między innymi tych związanych z PiS-em, ale nie tylko, zadecyduje o tym, jaką formę miałby przybrać ten komitet wyborczy.


Kolejną potencjalną kandydatką jest Beata Smolec, będąca obecnie wicestarostą powiatu wadowickiego. Gdy pod koniec sierpnia pytaliśmy ją, czy faktycznie ma zamiar walczyć o fotel burmistrza, odparła: - Nie, nie myślę o tym. Teraz jednak wypowiada się już trochę inaczej. - Pożyjemy, zobaczymy. W tej chwili mam przed sobą jeszcze różne zadania w powiecie i myślę, że to nadal nie jest dla mnie czas na jakąkolwiek decyzję w tej sprawie. Nie chcę jednak mówić ani „tak”, ani „nie” – twierdzi.

Jakiś czas temu, kandydowania na burmistrza nie wykluczała także Alicja Studniarz, która obecnie zasiada w Radzie Miejskiej w Andrychowie i jest w niej jedną z najbardziej aktywnych osób. Ostatecznie jednak podjęła decyzję na nie. - Uważam, że w Andrychowie czas na zmiany i czas na młodą osobę, która posprząta ten cały bałagan, jaki po latach rządów pana Tomasza Żaka mamy w Andrychowie. A pracy jest mnóstwo! Nie będę startowała, ale na pewno będę popierała kandydatkę młodą, wykształconą, solidną i – wbrew pozorom – z dużym doświadczeniem. To pani Ewelina Szypuła, która zamierza kandydować z własnego komitetu, ale cieszy się poparciem przedstawicieli wielu środowisk: od biznesu, przez bezpartyjnych, aż po Lewicę i PiS. Uważam, że pani Ewelina Szypuła ma ogromne szanse pokonać leciwego i bardzo już zużytego burmistrza Żaka – mówi Alicja Studniarz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

annap, 22.11.2023 16:54

Uważam, że wypowiedzi osoby, która jest radną (p. Studniarz) powinny być na odpowiednim, kulturalnym poziomie.. Tym bardziej kobieta.. Wstyd! Może wyborcy tym razem powstrzymają się za głosowaniem za takimi radnymi.

cath, 12.11.2023 19:47

@zakolog Dobrze wiesz że burmistrz nic bez radnych nie zrobi .A że radni są jacy są bo prawie wszystkich znam niektórych aż za dobrze to pisze to co pisze .

Zakolog, 12.11.2023 18:23

@cath - Za sobą to Burmistrz ma bezwzględną większość mieszkańców uczestniczących w jego wyborze. I to musi wystarczyć. Natomiast radni są od sprawdzania projektów burmistrza i badania ich zgodności z potrzebami mieszkańców, możliwościami finansowymi Gminy, a nawet oceny ryzyka ich realizacji. Co do dowcipu radnej Studniarz – mnie śmieszy, w odróżnieniu od dowcipów radnej Wątroby w tłumaczeniu radnego Prusa, te rozweselają chyba jedynie burmistrza Żaka.

madzia, 12.11.2023 15:35

Radni mają przede wszystkim służyć mieszkańcom którzy ich wybierają! Nie mogą być tzw. maszynkami do głosowania i to takimi które burmistrzowi maksymalnie podnoszą pensje a mieszkańców podnoszą podatki i opłaty. Trzeba burmistrza i radnych którzy to zrozumieją. Nie tylko w Andrychowie.

madzia, 12.11.2023 15:35

Radni mają przede wszystkim służyć mieszkańcom którzy ich wybierają! Nie mogą być tzw. maszynkami do głosowania i to takimi które burmistrzowi maksymalnie podnoszą pensje a mieszkańców podnoszą podatki i opłaty. Trzeba burmistrza i radnych którzy to zrozumieją. Nie tylko w Andrychowie.

cath, 12.11.2023 15:11

Jeśli burmistrz ma rządzić skutecznie to musi mieć za soba radnych, inaczej się nie da.Co do radnej Studniarz i leciwego burmistrza-niekiedy lepiej jest milczeć

zużyty zdzisek, 12.11.2023 14:29

Hitem tej dyskusji jest niezwykle celne stwierdzenie Alicji Studniarz. cyt."Uważam, że pani Ewelina Szypuła ma ogromne szanse pokonać leciwego i bardzo już zużytego burmistrza Żaka – mówi Alicja Studniarz. Toż to strzał w dziesiątkę. Nie tylko zużyty i leciwy ale też znudzony swoją robotą. A Pani Ewelina jak wytrzyma hejt przerażonych żakowców to spokojnie wygra z zużytym i leciwym burmistrzem. Idzie nowe.

kaczor, 12.11.2023 13:16

odchodząc od obsesji pojedyńczych ludzi a wracając do meritum powtarzam - nowy burmistrz to jedno ale równie ważne żeby obok burmistrza zmienić także tych radnych którzy byli przez te 13 lat rządów Żaka tzw. "maszynkami do głosowania" bez względu na interes mieszkańców oraz tych którzy szli z hasłami odsunięcia Żaka od władzy, mówili o nim rzeczy bardzo mocne a potem zwrot o 180 stopni. Wiadomo o kogo chodzi a w kampanii jeszcze pewno nie raz to przypomną gdyby wyborcy zapomnieli

kaczor, 12.11.2023 13:11

swoją drogą gdyby za każde "nie" Żaka dla tego o co proszą mieszkańcy winić urzędników z urzędu gminy to myślicie że po 13 latach rządów Żaka ci urzędnicy mieliby normalne życie w Andrychowie?

kaczor, 12.11.2023 13:09

zaklog - jeśli już to nie syzys tylko jego obsesja (realna albo wymyślona na użytek) zdominowała dyskusję :) Gdyby miał odrobine rozumu to by wiedział że decyzje podejmuje wójt, burmistrz starosta, poseł, senator a nie ich pracownicy. Nie można winić urzędników za to że np. burmistrz powie "nie" i analogicznie na wszystkich szczeblach. Tak samo jak nie można winić pracownika firmy x że jej prezes odmówił czegoś.

Zakolog, 12.11.2023 10:43

@syzyf - W dużym stopniu zdominowałeś dyskusję, ale przynajmniej ja, nadal nie wiem na czym miało polegać „chamstwo” pani Eweliny ? Czy ten brak elegancji był okazywany sprawie którą chciałeś „załatwić” czy też tobie osobiście. Nie rozumiem również, co pan Jarosław Kaczyński miał do funkcjonowania biura poselskiego, posła wybranego przez wyborców, a nie nominowanego przez pana Prezesa. Ciekaw jeszcze jestem charakteru sprawy wnoszonej przez Ciebie do pana posła, ponieważ obowiązkiem posła RP nie jest załatwianie spraw tylko stanowienie prawa. Sprawy można załatwiać w biurze partyjnym, angażując w nie funkcjonariusza partyjnego. A ty, jak sam piszesz nachodziłeś dyrektora biura poselskiego.

syzyf, 12.11.2023 08:45

@kamila86- po pierwsze chamska to jest kandydatka na burmistrza ,po drugie interweniowałem u pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie obsługi biura ,o dziwo poprawiło się ale nie na długo. Sprawy do załatwienia dla mieszkańców ,a nie moje prywatne były ważne .Mam odpowiedzi w tej sprawie od kandydatki,dziwne że jak napisałem do biura innego posła PiS dało się załatwić( też posiadam odpowiedzi na moje pisma). Dlatego postaram się przyjść na każde jej spotkanie przedwyborcze i pokarze jak załatwiała sprawy . Jak miła by tak załatwiać sprawy jako burmistrz to broń nas Boże. Myśli pewnie ,że z jednej ciepłej posadki na drugą z twoją pomocą .

tomekx, 11.11.2023 22:35

Nie dla pisu w Andrychowie

Archanioł Michał, 11.11.2023 21:28

"młody zdolny p Polak " dawno się tak nie ubawiłem :)) @sprawiedliwość wiem, że chodzi o Wojtusia co to opanował CTRL + C, a potem CTRL+V. Prze ZDOLNIACHA.

kaczor, 11.11.2023 19:38

Generalnie jednak zakolog ma dużo racji. Burmistrz jedno ale dla mnie ważne aby jak najmniej w samorządzie było takich ludzi którzy są dla burmistrza maszynkami do głosowania bez względu na interes mieszkańców albo takich jak ci którzy szli z hasłami odsunięcia Żaka od władzy, mówili o nim rzeczy bardzo mocne a potem zwrot o 180 stopni. Wiadomo o kogo chodzi a w kampanii jeszcze pewno nie raz to przypomną gdyby wyborcy zapomnieli

kaczor, 11.11.2023 19:34

niektórzy zanim "lądowali" na takch stołkach sprzedawali ubiezpieczenia po dość wysokiej cenie. Albo donosili albo robili milion innych rzeczy niezwiązanych z samorządem. To czy ktoś pomoga innym świadczy o tym jakim jest człowiekiem. Pani Ewelina ma dobrą opinię to fakt (nie liczę ma się rozumieć żakolandii). Czy będzie burmistrzem i czy będzie dobrym burmistrzem czas pokaże. Bycie dobrym człowiekiem na pewno nie zaszkodzi :) W Andrychowie także jeśli nie szczególnie :)

Arek79, 11.11.2023 19:33

A ja pamiętam panią Szupułe jak miałem sprawę u posła lata temu, bardzo miła i dobra była, widać ze człowiek z powołania. Ja się na polityce nie znam ale nadawała się, bo ludzi lubi.

Łowca Dziewic, 11.11.2023 19:18

Koniczynka , zapomniałaś jak zawsze o Guzdku coś napisać

cath, 11.11.2023 19:10

Czy to że ktoś pomoże napisać pismo czy jest miły to predysponuje to do funkcji w samorządzie? To chyba nie są główne cechy od kogoś kto ma być burmistrzem.

koni.czynka, 11.11.2023 18:37

Nie wiem czego inni oczekiwali od pani Eweliny Szypuły (może czegoś nielegalnego? albo zbyt osobistego?), ale pomijając całe wybory bo kto wie co będzie za pół roku, to tak miłego i pomocnego człowieka na jakiejś funkcji nie spotkałam. Pomogła mi i to za darmo napisać pismo za które u prawnika zapłaciłabym z mężem grube pieniądze. Pomogła także potem i to tak że trudna sprawa została załatwiona pozytywnie. Tak samo dobre zdanie o niej mają inne osoby. Jeśli więc te na szczęście pojedyńcze negatywne komentarze są o jakiejś Ewelinie Szypule to na pewno nie o tej która jest na zdjęciu. Bo ta na zdjęciu i o jakiej jest w artykule to naprawdę dobra i uczynna osoba jakich obecnie mało. Hańba jeśli ze względu na obawy o stołki czy zazdrość hejtuje się nawet takich ludzi.

Zakolog, 11.11.2023 17:51

Ale dyskusja się nam rozpędziła, coś na kształt dialogu między Hutu i Tutsi ! A jakie dla statystycznego mieszkańca ma znaczenie, która mafia będzie rządzić, jaka jest różnica między żakotłukami a pisotłukami ? W tych wyborach powinno chodzić o modele rozwojowe, cechy osobowościowe kandydatów, predestynujące ich do konkretnych działań, a nie o zamianę jednych na drugich. Głównym problemem nie jest osoba burmistrza, ale skład radnych, który będzie sprawował kontrolę na jego wymysłami. Burmistrz Żak i ten jego ogon, który za często macha psem byliby sprawnym zarządem, gdyby tylko mieli nad sobą mądrych i odważnych radnych. Gdyby radni nie pozwalali na te wszystkie skróty finansowe burmistrzów, to Andrychów byłby o lata świetlne od innych gmin. A burmistrzowie mieliby zawsze silny argument w walce z zewnętrznymi siłami i mogliby mówić – Janusz my całym sercem załatwilibyśmy dla ciebie wszystko, ale wiesz ci nasi radni tego akurat nam nie puszczą.

kamila86, 11.11.2023 16:49

co kandydatur - już było tak miło, myśleli że wystartuje pani Smolec o jakiej pan Jacek J i pracownicy starostwa może wiele podpowiedzieć i tak by pan Żak miał wygrać. A tu "niespodzianka". I to pierwsza - bo będzie ich wiele, jeszcze mocniejszych niż start pani Szypuły.

kamila86, 11.11.2023 16:46

Syzyfie. Załatwić to może ci burmistrz Żak, poseł Polak czy poseł Sowa a nie dyrektor biura burmistrza czy dyrektor biura posła - tego czy innego. To po pierwsze. Po drugie chamstwo jakie bije z Twoich komentarzy poddaje w wątpliwość czy nawet jeśli ty jesteś szcześliwy w małżeństwie, to czy to samo może powiedzieć żona? Po trzecie chamstwo jakie bije z Twoich komentarzy pozwala powiedzieć że od takich jak ty daleko powinien się trzymać każdy każdy burmistrz, każdy poseł a już na pewno każda kobieta.

syzyf, 11.11.2023 16:35

@madzia @, jestem szczęśliwie żonaty przeszło 40 lat ,a takiej osoby jak Szypułowa nie chciałbym choćby mi płacili ,za kazdy dzień, jak powiedziałem aroganckiej kobieta i zdania nie zmienię. Jak będzie miała spotkania przedwyborcze chętnie się wybiorę i powiem wprost czego nie załatwiła dla ludzi ,

kaczor, 11.11.2023 15:49

jack - normalna opozycja w każdym normalnym europejskim kraju wystawia zazwyczaj 2,3 czy 4 kandydatów którzy potem w drugiej turze jednoczą siły. Ta jest w Europie. To nie wybory prezydenckie w USA gdzie jest zawsze tylko dwóch kandydatów. Europejskie standardy są inne

Jack, 11.11.2023 15:37

@kaowcy Nie mam żadnego swojego kandydata. Uważam tylko, że opozycja powinna wystawić silnego kontrkandydata. Nie odbieram nikomu prawa do startu w wyborach. Jaka to jest ta inna osoba na którą mają dokumenty bo nie jestem w temacie. @rzykimuszazostac Tak, każdy może. To nie moja rola wystawiać kandydatów, nie jestem politykiem. Jest demokracja i mam prawo wyrażać swoje zdanie. Uważam że opozycja powinna być zjednoczona i tyle w temacie, a nie 100 kandydatów wystawiać.

rzykimuszazostac, 11.11.2023 15:17

Jack jeśli masz silnego kandydata który może pokonać Żaka to go przedstaw i promuj. Ale w demokracji każdy może wystartować. Ja, iksiński, „kowalski”, pani Szupuła i tak dalej i tak dalej. Jeśli uważasz jak wielu mieszkańców gminy że Żak jest złym burmistrzem to promuj swojego kandydata ale nie atakuj innych jego konkurentów. Zlituj się nad sobą i tą gminą!!! Swoimi wpisami nie sprawisz że ktoś zrezygnuje ze startu bo w demokracji startować może każdy. Lepiej skoncentruj się na tym żeby było kilku kandydatów opozycji którzy w odpowiednim momencie zawrą koalicję!

kaowcy2012, 11.11.2023 14:44

Panie Kubo Kuba - jack – każdy jest silniejszy niż inna osoba na jaką mają dokumenty dotyczące na przykład ostrej prywaty na nieswoim i mocno zabawowego styl życia także oficjalnie. Żakowcy o tym wiedzą, mają wtyki gdzie trzeba i mają wszystko pozbierane dlatego szału dostali dopiero na nazwisko Ewelina Szypuła. Z inną osobą wiedzieli że jak puszczą co mają to mają ją z głowy. To wszystko mamy z urzędu. Co będzie zobaczymy ale niech nie atakuje pan osób które mają większe szansze niż pana faworyt. To pan, my i wszyscy stracimy na tym.

kaowcy2012, 11.11.2023 14:42

Hmmm, jakie dokonania miał np., taki „Zdzisław” jak startował poza tym że był wtedy bezrobotnym? Nie liczmy bycia wpisanym jako tajny współpracownik SB czyli „szpicel” i kariery jaką na tym robi później

andrychowianin1, 11.11.2023 13:57

Moglibyście wskazać jakieś konkretne dokonania zawodowe pani Szypuły bo to że pracowała z biurze poselskim posła pis jak najgorzej o niej świadczy

Jack, 11.11.2023 13:28

@maniek Oprócz tego że w ostatnich wyborach głosowałem na Żaka i uważam to za mój największy błąd to z nim nie mam nic wspólnego. Nie chcę żeby Żak był burmistrzem w następnej kadencji, a Pani Ewelina przegra z nim z kretesem. Nie interesuje się bardzo polityką, zależy mi tylko na normalnym życiu w tego gminie. Obserwując to wszystko uważam że Pani Ewelina to zły kandydat i tyle. Żak musi mieć silnego kontrkandydata.

maniek, 11.11.2023 13:17

nie wiem o co chodzi z Panią Eweliną Szypułą ale strasznie dużo miejsca poświęca jej ekipa propagandzistów tzw. żakowców i strasznym hejtem jadą po niej. Muszą się potwornie bać tej kandydatury. Jak to pani Szupuła wytrzyma, podobnie jak milion wymyślonych plot na swój temat - uda jej się!

maniek, 11.11.2023 13:13

"Dzisiaj kto był pod urzędem ten wie jak burmistrz boi się Eweliny. Śmiał się z niej.....," Acha. Jesli to prawda - a Jack nie jest przecież opłacanym propagandzistą ani kłamcą? - to burmistrz powinien pamiętać że ten się śmieje kto się śmieje ostatni. To po pierwsze. Po drugie wypadałoby "pogratulować" zachowania podczas uroczystości państwowej, po trzecie - zachowania wobec kobiety.

Jack, 11.11.2023 12:58

Ale myślę że opozycja Andrychowska nie jest taka naiwna i jej nie wystawią. Myślę, że to tylko marzenia Żaka i Polaka żeby ona kandydowała. I te marzenia się nie spełnią.

Jack, 11.11.2023 12:55

Dzisiaj kto był pod urzędem ten wie jak burmistrz boi się Eweliny. Śmiał się z niej, to dla burmistrza wymarzony kontrkandydat. I myślę że to nie jest przypadek, że poseł Polak chcę ją na kandydata.

cath, 11.11.2023 11:57

Zapomniałem że jest dwóch Polaków.Myślę że Ex-poseł może startować w wybojach , w końcu żyć z czegoś trzeba .Albo będzie starcie Polak-Polak…

Zakolog, 11.11.2023 11:29

@tomekх - burmistrz Żak jest jak Dżingis-chan, nie do pokonania, tylko uchwała Państwowej Komisji Wyborczej może Tomasza powstrzymać ! Ale wtedy całe to mongolskie imperium pójdzie w pizdu.

madzia, 11.11.2023 11:17

Syzys - jeśli chciałeś żeby za Ciebie wyszła za mąż to nie dziw się że dostałes strzała :) swoją drogą to z liczbą niezałatwionych spraw kojarzy się bardziej burmistrz i urzędy. Nie tylko w Andrychowie.... Słabe te Twoje hejty żeby wyeliminowac kobietę

tomekх, 11.11.2023 10:11

Te pisowskie ujadania na Tomasza Żaka były już w komentarzach w 2018, 2014 i 2010 roku. Widać burmistrz jest konsekwentny w "działaniach"

syzyf, 11.11.2023 09:59

Szypułowa ma buzie arogancką tak jak pisałem,z racji służbowej chodziłem do biura Polaka ,była arogancka poza tym obrażona jak człowiek przychodził coś załatwić ,nawet jak przychodził gdy był Polak pyszczyła ,skazany byłem na jej arogancje,w koncu się wsciekłem i zadzwoniłem do Kaczyńskiego jak się załatwia ludzkie sprawy .Potem dzwoniłem ale nic się nie zmieniło, jak była arogancka tak jest

tomekx, 11.11.2023 09:02

Te pisowskie ujadania na Tomasza Żaka były już w komentarzach w 2018, 2014 i 2010 roku. Kopiujecie je?

Sprawiedliwosc, 11.11.2023 01:43

Żaka czeka taki sam los jak Żydka w Roczynach, ludzie głosowali byle się go pozbyć na dobre. Jeśli Żak wystawi Polaka to wygrają. Ta sama sytuacja co lata temu była z p. Janoszem Z . Wtedy nie chciał robić swojemu mocodawcy konkurencji i przepadli, dziś jedyny ratunek dla obecnej władzy to młody zdolny p Polak

Łowca Dziewic, 11.11.2023 00:54

Już sobie wyobrażam Panią burmistrz :D

tomasznasz, 10.11.2023 22:48

jedno jest pewne - Żak po 13 latach - wypad (z urzędu). reszta się okaże. Dobrej nocy i dobrego dnia świętowania w ogóle bez polityki.

andrychowianka2, 10.11.2023 22:36

jedno jest pewne. przyszłym burmistrzem będzie kobieta. Czy te wymienione w tekście na tak czy ta która na razie mówi nie - przekonamy się. Zmiana jest koniecnzie potrzebna. Fala hejtu jaka spadła na Ewelinę Szypułę i jej rodzinę wskazuje że to jej panicznie się boją. Inna rzecz że tym hejtem robią jej tylko darmową kampanię. Ale czego można spodziewać się od tłustych najedzonych do syta od kasy za propagandę i hejt kotów zalkolandii? oni poza kłamstwa i hejt nie są w stanie wyjść........

andrychowianka2, 10.11.2023 22:33

drogę to akurat wyremontowa powiat za pieniądze pisowskiego rządu. Na remont szkły tzreba było czekać aż zawisło widmo wyborów. To jak żakowcy i propagandziści kłamią jest najlepszym dowodem na to że pan Żak za przeproszeniem zużył się na stanowisku. Nawet tak oddani mu ludzie muszą kłamać bo jego własnych zasług nie widzą!

szpp, 10.11.2023 22:08

Ale dobrze że mamnewsa daje szanse pokazać się innym kandydatom bo przynajmniej wiemy że tacy istnieją

szpp, 10.11.2023 22:07

Zagłosują miało być

szpp, 10.11.2023 22:06

Pisowcy jak zwykle się produkują w komentarzach a i tak wiadomo że żak wygra. Nawet na osiedlu na żaka zagłudują bo robi remonty i inwestycje. Drogę wyremontował , szkołę remontuje itd itp

Jarek, 10.11.2023 21:39

Tylko chłopa z jajami, kobiety niestety się nie nadają do rządzenia. I tak jest od setek lat

andrychowianin1., 10.11.2023 21:09

co do zasady - może będą jeszcze inne kandydatury ale Zak - wiadomo odpada, Beata Smolec to nic innego jak towarzystwo jakie kiedyś rządziło Andrychowem i też już wystarczy. Nie trzeba nam zakolandii - bis. Trzeba nowości. Kto nią będzie jeszcze zobaczymy. Na razie wiemy że boją się p. Eweliny i zaczynają na maksa ją i jej rodzinę opluwać. Ale to czeka każdego kto może zagrozić układowi.

andrychowianin1., 10.11.2023 21:04

atak jaki przypuścili na panią Ewelinę świadczy tylko o tym że się jej boją. I z tego co mówią ludzie słusznie. Będzie musiała wiele plotek i pomówień znieść no ale cóż - boją się jej nie dźentelmeni, tylko chamy które na chama nas okradają

krisu78, 10.11.2023 20:59

co to pani Eweliny Szypuły - słyszałem same dobre słowa. Wycie zakolandii potwierdza że coś jest na rzeczy. Niech robią jej darmową kampanię nawet swoimi kłamstwami

krisu78, 10.11.2023 20:57

szczerze - sorry ale mam wrażenie że Maciek boi się sam przegranej to wystawia Beatę Smolec. Chciałbym się mylić ale coś m to tak wygląda. Co do Żaka to wiadomo - 13 lat i dziękujemy. Nie chcemy spalarni śmieci i zadłużenia na 200 milionów które będą spłacać nasze prawnuki jak on i jego potomkowie będą daleko stąd.

robol, 10.11.2023 20:51

słychać wycie zakolandii to znaczy że ta młoda i sympatyczna pani nadaje się

robol, 10.11.2023 20:51

nie koniczynka - tego zwolninioine za przekręty z Antorii to Ty jesteś żoną

Koniczynka, 10.11.2023 20:49

Ewelinka to żona tego który został zwolniony z Andorii za przekręty??? A chodzi o bardzo dużą kwotę...

tomekx, 10.11.2023 20:44

mamnewsa pomyłka chodziło wam o wybory w 2029 roku

cath, 10.11.2023 20:42

Nie zdziwię się jak wystartuje Polak

Wolny Człowiek, 10.11.2023 20:09

Żak zapewne by się cieszył z takiej kontrkandydatki jak ta blondyna. Liczę że ktoś konkretniejszy wystartuje. Widzieliśmy już jej błyskotliwą kampanię na posła Marka Polaka - powrót do lat 90

Zefko, 10.11.2023 20:05

Gdzie Diabeł nie może, tam Babę pośle.

syzyf, 10.11.2023 19:54

kpina z Andrychowian , Ewelina Szypuła - arogancka pracownica biura Polaka miałaby zostać burmistrzem . Ile razy się przyszło do biura lub dzwoniło ,mozna było sobie darować gdy była ta pani. Zastanawiałem się gdzie teraz będą pracować ,ale nie sądziłem ,że chciałaby ukarać Nas mieszkańców.