reklama
reklama

Nowa Rada Miejska rozpoczęła działalność. Nie obyło się bez zgrzytów

Polityka, Wiadomości, 06.05.2024 13:45, eł
Kolejne sesje będą zapewne obfitowały w konflikty, podobnie jak to było do tej pory.
Nowa Rada Miejska rozpoczęła działalność. Nie obyło się bez zgrzytów

Dzisiaj w samo południe rozpoczęła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Wadowicach. Do czasu wyboru przewodniczącego obrady prowadziła radna seniorka Maria Zadora. Nie obyło się bez pewnych zgrzytów.

Po raz pierwszy zebrała się Rada Miejska w Wadowicach nowej kadencji. Posiedzenie nie trwało długo, ponieważ poświęcone było tylko ślubowaniu samorządowców oraz wyłonieniu przewodniczącego i jego zastępcy. Ponadto radni odebrali zaświadczenia o wyborze do pełnienia tej funkcji.

Gdy radna Elżbieta Gałuszka zagłosiła kandydaturę Piotra Hajnosza (PiS) na przewodniczącego Rady Miejskiej, głos zabrał opozycyjny radny Mateusz Klinowski. – Uważam, że to jest ostatnia osoba, którą powinniśmy zgłaszać na to stanowisko – stwierdził. Podkreślił, iż w poprzedniej kadencji, gdy Piotr Hajnosz również był przewodniczącym, zupełnie nie sprawdził się w tej roli. Między innymi dlatego, że gdy radni opozycyjni zgłaszali projekty uchwał, jego działania sprawiały, iż nie dochodziło do głosowania nad nimi.

Bardzo kiepsko organizował obrady. Mamy opinię nadzoru prawnego wojewody, która to potwierdza. A z drugiej strony mieliśmy też do czynienia z sytuacją, w której, jak ja przynajmniej uważam, pan Hajnosz w ogóle nie powinien piastować politycznych stanowisk. Chodzi o tę słynną sytuację, która doprowadziła do tego, że złożyliśmy wniosek o jego odwołanie – mówił Mateusz Klinowski. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj.

Mimo jego opinii, Piotr Hajnosz (który był jedynym zgłoszonym kandydatem) został wybrany na przewodniczącego 13 głosami „za”. Przeciwnych piastowaniu przez niego tej funkcji było 8 radnych.

Wiceprzewodniczącego wybrano spośród dwóch kandydatów. Paweł Krasa zgłosił Tomasza Bąka (obydwaj startowali w wyborach z komitetu wyborczego Wspólnota Samorządowa), natomiast Piotr Hajnosz zaproponował kandydaturę reprezentującego PiS Mariusza Jakubasa. I to ten drugi zdobył większość głosów. Na niego również, tak jak na Hajnosza, zagłosowało 13 osób.

Radę Miejską tworzą: Ireneusz Chrapla (PiS), Elżbieta Gałuszka (PiS), Piotr Hajnosz (PiS) Andrzej Hałat (PiS), Krzysztof Książek (PiS), Tomasz Korzeniowski (PiS), Jan Poradzisz (PiS), Maria Potoczna (PiS), Maria Zadora (PiS), Tomasz Bąk (Wspólnota samorządowa), Tomasz Dyrcz (Wspólnota Samorządowa), Paweł Krasa (Wspólnota Samorządowa), Anna Lasek (Wspólnota Samorządowa), Maciej Mąka (Wspólnota Samorządowa), Marek Moskała (Wspólnota Samorządowa), Dorota Balak (Koalicja dla Wadowic), Stanisław Jasiński (Koalicja dla Wadowic), Kamil Kuzia (Koalicja dla Wadowic), Mariusz Jakubas (Koalicja dla Wadowic), Franciszek Lempart (Koalicja dla Wadowic), Mateusz Klinowski (Wolne Wadowice).


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy