reklama
reklama

Może grzmieć i mocno wiać, niewykluczony jest także grad

MAGAZYN, Wiadomości, 06.05.2024 07:46, eł
Majówka minęła i piękna pogoda też się kończy.
Może grzmieć i mocno wiać, niewykluczony jest także grad

W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszczała, dzięki czemu mieliśmy wyjątkowo udany pod tym względem długi weekend majowy. Dzisiaj (6 maja) również ma być bardzo ciepło, aczkolwiek już nie tak bezdeszczowo, jak do tej pory. Co więcej, w godzinach popołudniowych i w nocy można spodziewać się burz.

Aura w tegoroczną majówkę okazała się idealna dla aktywności i wypoczynku na świeżym powietrzu. Było bardzo ciepło i w większości słonecznie. Poniedziałek (6 maja), jak na razie, nie odbiega od tego wzorca. Ale w godzinach południowych, a także nocą można się spodziewać przelotnych burz. Będzie również padał deszcz i pojawią się silne porywy wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że taka sytuacja może potrwać do około godziny 1.00 w nocy. Komunikat wydany dla powiatów wadowickiego, oświęcimskiego i suskiego brzmi: „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Punktowo możliwy grad”. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80 %.

Cały wtorek upłynie pod znakiem przejściowych opadów, będzie też już nieco chłodniej niż w czasie majówki – do 18oC. Podobne temperatury utrzymają się do końca tygodnia, z tym że w większości ma być bezdeszczowo, a nawet słonecznie. Opady zapowiadane są dopiero na niedzielę.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy