reklama
reklama

W nadchodzącym tygodniu w wielu gminach przekazanie władzy

Polityka, Wiadomości, 05.05.2024 11:46, red
Po majówce zmiany we władzach w wielu gminach regionu. W niektórych rewolucyjne!
W nadchodzącym tygodniu w wielu gminach przekazanie władzy
W nadchodzącym tygodniu oficjalnie rozpocznie się nowa kadencja władz samorządowych - potrwa do 2029 roku. W wielu gminach podczas kwietniowych wyborów doszło do dużych zmian. W najbliższych dniach na stanowiskach zadebiutują nowi burmistrzowie i wójtowie.


W poniedziałek (6.05) odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Gminy Mucharz podczas którego ślubowanie złożą wybrani w kwietni radni oraz nowy wójt Mucharza - Paweł Paździora. Również w poniedziałek ślubowanie złożą radni oraz nowy burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej - Tadeusz Stela.

Także w poniedziałek ślubowanie złożą radni i nowy burmistrz Zatora Szymon Matyja.

We wtorek (7.05) podczas pierwszych w nowej kadencji obrad ślubowanie złożą wybrani kilka tygodni temu radni i nowa burmistrz Andrychowa Beata Smolec, a w Kętach radni i nowy burmistrz Marcin Śliwa.

We wtorek inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy Spytkowice. W jej trakcie ślubowanie złożą radni i nowy wójt Gminy Spytkowice Krzysztof Byrski.

We wtorek 7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Powiatu Wadowickiego. W jej trakcie wybrane zostanie nowy zarząd powiatu. Kandydatem na nowego starostę jest Mirosław Sordyl, a wicestarostę – Wojciech Polak. Takie przynajmniej są ustalenia nowej koalicji, która w Radzie będzie posiadać minimalną większość.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy