reklama
reklama

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przyjeżdża do Wadowic. Co tam będzie robiła?

Polityka, Wiadomości, 06.05.2024 11:42, eł
Można ją będzie zobaczyć na placu Jana Pawła II.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej przyjeżdża do Wadowic. Co tam będzie robiła?

To niecodziennie wydarzenie. Późnym popołudniu w poniedziałek (6 maja) na rynku w Wadowicach można będzie spotkać przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

65-letnia Ursula Gertrud von der Leyen to niemiecka lekarka, a zarazem polityk. Urodziła się w Brukseli. Jest działaczką Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i posłanką do Bundestagu. W latach 2005–2009 była ministrem do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, a następnie, do 2013 roku szefem resortu pracy i spraw społecznych. Później została ministrem obrony, a od 2019 rkoku jest przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Do Wadowic przyjeżdża z wizytą prywatną, zamierza bowiem zwiedzić Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Po odwiedzinach w muzeum złoży kwiaty przed bazyliką, a około 17.00 weźmie udział w briefingu prasowym na wadowickim rynku, czyli placu Jana Pawła II.


Foto: Shutterstock

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 06.05.2024 17:05

Koledzy Tuska już pierwsi do przedstawiania się przed kamerami przy boku Urszulki ważnego niemieckiego polityka. Na Kościół się ostro jedzie. Ważna aborcja, zmiana płci i eko szaleństwo dla UE, która zaczyna upadać porównując ją gospodarczo z Chinami.

Jaśnie Pan, 06.05.2024 15:57

Oczywiście nie zapomni wygłośić przemówienia o tym że musimy być ECO, bo reszta świata się tym nie przejmuje, ogłosi również że w roku 2050 powinniśmy przestać oddychać

Kola, 06.05.2024 12:58

Urszulka z Boryskiem najlepiej gdyby pozbierali te niewybuchy z polskiej ziemi, zawieźli do Niemiec, Brukselki i tam zdetonowali. Urszulka to dobry kameleon a głupcy się nabierają.