reklama
reklama

Będzie przerwa w nocnej prohibicji?

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 29.02.2024 18:00, eł
Wszystko wskazuje na to, że przez jakieś 3 tygodnie można będzie handlować alkoholem przez całą dobę.
Będzie przerwa w nocnej prohibicji?

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w gminie Andrychów wszedł w życie 16 marca ubiegłego roku i został wprowadzony na 12 miesięcy. Na najbliższej sesji andrychowskiej Rady Miejskiej ma zapaść decyzja o jego przedłużeniu na czas nieokreślony. Jeśli radni zagłosują na tak, to uchwała w tej sprawie nie wejdzie w życie od razu. A to oznacza, że nocna prohibicja w gminie Andrychów nie będzie obowiązywała przez dobrych parę tygodni.

Jest tak dlatego, że uchwała będąca aktem prawa miejscowego może wejść w życie najwcześniej po upływie 14 dni od chwili jej ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa. A że zwykle od jej podjęcia do opublikowania w dzienniku upływa kilka dni, przerwa w nocnej prohibicji może potrwać około trzech tygodni. W ubiegłym roku od przegłosowania uchwały do jej ogłoszenia minęły 22 dni. Tymczasem najbliższa sesja Rady Miejskiej, która pierwotnie miała odbyć się jeszcze w lutym, została przesunięta na 14 marca.

A zatem wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie tego miesiąca i na początku kwietnia sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych będzie w gminie Andrychów dopuszczalna. Czy sprzedawcy z tego skorzystają? Niewykluczone.

Obowiązująca jeszcze nocna prohibicja, którą Rada Miejska wprowadziła w ubiegłym roku, zakazuje handlu procentowymi napojami między 23.00 a 6.00 i dotyczy wyłącznie sklepów oraz stacji paliw. W restauracjach, pubach i innych lokalach gastronomicznych alkohol można kupić o każdej porze, oczywiście w godzinach ich otwarcia.

O zawirowaniach, które doprowadziły do przesunięcia planowanej na luty sesji Rady Miejskiej pisaliśmy tutaj.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 02.03.2024 03:18

Niewykluczone ? Raczej oczywiste że np. na BP będzie mozna kupić alkohol a sprzedawcy nie będą się nad tym zastanawiać. A czy klienci z tego skorzystają? Niewykluczone tylko co klucze mają z tym wspólnego? Na zdrowie.

Feel Free, 01.03.2024 12:15

@Roman Babski - Cantus cycnĕus. Acta est fabŭla, plaudĭte! Vale Romulus! Cetĕrum censĕo Carthagĭnem delendam esse.

Zakolog, 01.03.2024 11:07

@#KONKRETY - Żak na Tak – to mówiłem ja Roman, przewodniczący trzeciej klasy, drugi trener drużyny LKS Nasza Gmina.

#KONKRETY, 29.02.2024 23:17

Wspaniałe podsumowanie działalności przewodniczącego Romana Babskiego. Powrót do sprzedaży alkoholu przez całą dobę na 3 tygodnie przed wyborami samorządowymi z powodu podporządkowania działalności Rady Miejskiej pod potrzeby i rozkazy wójta. Zignorowanie wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Blokowanie referendum w sprawie instalacji termicznego przekształcania odpadów. "Żak każe, sługa musi."

Obserwator, 29.02.2024 20:52

Jak już wprowadzają te prohibicje rodem z PRLU to niech zrobią od 23 do 5.45 żeby ludzie którzy pracują od 6 zdążyli sobie kupić alko do pracy

hebes1125, 29.02.2024 19:41

Ci co to wymyślili to pewnie w domowym zaciszu popijają. Komuno wróć! Proponuję jeszcze od 13 !!!