reklama
reklama

Magistrat wydzierżawi działkę na niecałe pół roku. W sam raz na sezonową lodziarnię

Gospodarka, Wiadomości, 28.02.2024 13:40, eł
Znajduje się ona przy samym Rynku w Andrychowie.
Magistrat wydzierżawi działkę na niecałe pół roku. W sam raz na sezonową lodziarnię

Burmistrz Andrychowa ogłosił przetarg na dzierżawę małej części działki przy andrychowskim Rynku. Można tam ustawić przyczepę gastronomiczną. A ponieważ dzierżawa będzie obejmowała okres zaledwie pięciu najcieplejszych miesięcy roku, zatem najpewniej powstanie tam lodziarnia.

Jeśli tak się stanie, nie będzie to nic nowego. W tym miejscu sprzedaż lodów odbywała się również w minionych sezonach letnich. Przeznaczony do dzierżawy kawałek działki znajduje się między popadającą w ruinę kamienicą a przejściem łączącym Rynek z placem Adama Mickiewicza.

Jego powierzchnia to tylko 25 m kw. Władze Andrychowa chcą go wydzierżawić pod przyczepę gastronomiczną, na okres od 1 maja do 30 września. Cena wywoławcza czynszu dzierżawnego wynosi 480 zł miesięcznie plus 23 % podatku VAT. Dzierżawca we własnym zakresie będzie musiał sprowadzić i ustawić tam przyczepę, przygotować miejsce do konsumpcji i kosz na śmieci, wykonać przyłącze elektryczne oraz zawrzeć umowę z dostawcą prądu.

Przetarg na dzierżawę działki odbędzie się 4 kwietnia o 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Aby wziąć w nim udział, trzeba wcześniej wpłacić 48 zł wadium na konto bankowe magistratu.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy