reklama
reklama

Pracują w koszmarnych warunkach. W pomieszczeniach jest wilgoć, na ścianach grzyb

Gospodarka, Wiadomości, 25.02.2024 11:15, eł

Ale wkrótce ich udręka ma się skończyć.

Pracują w koszmarnych warunkach. W pomieszczeniach jest wilgoć, na ścianach grzyb

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach funkcjonuje w kamienicy przy ulicy Mickiewicza 15, której stan urąga powadze tej instytucji, a nawet stwarza zagrożenie dla zdrowia pracowników. Starostwo Powiatowe nie może go jednak wyremontować, bo jest tylko jego współwłaścicielem. Spór w sprawie zniesienia współwłasności trafił na drogę sądową, ale problem bynajmniej nie został rozwiązany (pisaliśmy o tym tutaj).

W końcu zapadła decyzja o tym, by przenieść siedzibę PCPR do innego budynku. 13 lutego Zarząd Powiatu w Wadowicach wyraził zgodę na to, by poczynić konkretne kroki w tej sprawie.

- Pani dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach napisała pismo z prośbą o podjęcie takich działań, ponieważ pracownicy skarżą się, że w starym budynku jest grzyb, że nie mogą wysiedzieć w takich warunkach przez osiem godzin dziennie. I to jest prawdą. Od dłuższego już czasu szukaliśmy miejsca na przeniesienie PCPR-u. Znaleźliśmy je i obecnie jesteśmy na etapie przygotowania umowy. Praktycznie na ukończeniu – powiedział na dzisiejszej (22 lutego) sesji Rady Powiatu w Wadowicach starosta Eugeniusz Kurdas, gdy o sprawę siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zapytał go radny Jacek Jończyk.

Starosta wyjawił też, gdzie zostanie przeniesiona ta instytucja. Jak się okazuje, jego nową siedzibą miałby być budynek Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych Inwado, który jest połączony z gmachem Starostwa Powiatowego w Wadowicach. - Myślę, że to jest bardzo dobra lokalizacja – dodał Eugeniusz Kurdas.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy