reklama
reklama

Napisał list otwarty do premiera w sprawie programu, który pomagał rodzinom zaginionych

MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2024 20:45, eł
Każdy może jego apel podpisać.
Napisał list otwarty do premiera w sprawie programu, który pomagał rodzinom zaginionych

Mieszkający w Lgocie (gmina Tomice) detektyw Rafał Kwarciak napisał list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym apeluje o przywrócenie emisji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Została ona zwieszona w grudniu i do tej pory jej nie wznowiono. Tymczasem przybywa osób, które liczą na jego pomoc.

Nadawany na antenie TVP program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” powstał, by pomagać osobom zaginionym i ich rodzinom. Jego dziennikarze nie tylko nagłaśniali sprawy zaginięć, ale również współpracowali z policją i innymi służbami poszukiwawczymi, a nawet uczestniczyli w poszukiwaniach, prowadząc własne śledztwa. Nie ma żadnych wieści o tym, by emisja programu miała zostać wznowiona, a nie brakuje osób, które wciąż czekają, aż światło dzienne ujrzą materiały o ich zaginionych bliskich. Dlatego Rafał Kwarciak zdecydował się napisać list otwarty w tej sprawie do premiera i zbiera pod nim głosy poparcia.

Zwracam się w imieniu swoim, jak i wielu rodzin osób zaginionych o podjęcie niezwłocznych działań w celu przywrócenia emisji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. (…) Codziennie w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu zaginięć. Wiele osób szybko się odnajduje, ale są także sprawy, na których rozwiązanie trzeba czekać miesiącami albo latami. Zaginięcie członka rodziny jest nawet gorsze od jego śmierci. Brak informacji, niepewność, ciągle tląca się nadzieja i brak możliwości pochówku i przeżycia żałoby jest chyba najgorszym, co może spotkać człowieka. (…) Rozumiem chęć zmian w telewizji publicznej, ale nie bardzo jestem w stanie pojąć, dlaczego rykoszetem uderzono w rodziny zaginionych. To ogromna niesprawiedliwość, zwłaszcza że w programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” nigdy nie było nawet cienia polityki” - apeluje Rafał Kwarciak.

Detektyw prosi, aby osoby, które chcą przywrócenia programu, wpisały pod jego apelem komentarz o treści „popieram”. List otwarty do premiera Donalda Tuska dostępny jest TUTAJ.


Foto: kadr z programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 20.02.2024 22:57

Niemcy nie po to zainwestowali żeby ktoś im mówił co ma być w TVPO !