reklama
reklama

Czy najstarsze w mieście centrum handlowe zostanie zamknięte?

MAGAZYN, Wiadomości, 15.02.2024 20:34, eł

Jak się okazuje, na razie tylko częściowo. A potem...

Czy najstarsze w mieście centrum handlowe zostanie zamknięte?

Centrum Handlowe Filar w Wadowicach jest najstarszym tego typu obiektem w mieście. Zlokalizowane jest przy ulicy Putka 2. Jako duże skupisko sklepów i lokali usługowych zlokalizowanych pod jednym dachem, przez lata przyciągało wiele osób. Od dłuższego jednak czasu połowa lokali w budynku świeci pustkami. A niebawem na piętrach nie zostanie już żaden sklep czy punkt usługowy...

Najstarsze centrum handlowe w Wadowicach już od dawna nie jest tętniącym życiem miejscem, którym było w pierwszych latach swej działalności. Owszem, mieszczący się na parterze supermarket Carrefour wciąż nie narzeka na brak klientów, aczkolwiek też nie ma ich już tak wielu, jak dawniej. Na pierwszym piętrze większość powierzchni handlowej jest niewykorzystana, a na drugim została już tylko restauracja. Niedawno właściciele części sklepów i punktów usługowych dostali wypowiedzenia umów najmu i wkrótce się stamtąd wyprowadzą.

- W budynku ma być przeprowadzony remont, ale nie wiemy, jak długo on potrwa i czy po zakończeniu prac będziemy mieli możliwość powrotu. Przekazywane nam informacje cały czas się zmieniają. Już chyba ze dwadzieścia razy podawano nam nowy termin, do którego musimy się wyprowadzić. Ostatnio mowa była o końcu kwietnia, teraz się okazuje, że moglibyśmy jednak zostać dłużej. Ale my, w zasadzie wszyscy z pierwszego piętra, już zdecydowaliśmy się przenieść o sto metrów dalej, do budynku przy ulicy Lwowskiej, w którym działa sklep z artykułami elektrycznymi Elektrospec. Moja księgarnia, sklep odzieżowy i pralnia chemiczna będą tam działały od początku maja – mówi Robert Niziński, który prowadzi księgarnię Exlibris.

Wypowiedzeń umów najmu nie dostali (jak dotąd) tylko właściciele firm działających na parterze budynku. Oprócz supermarketu Carrefour funkcjonuje tam kantor wymiany walut, sklep z telefonami komórkowymi i stoisko cukiernicze.

Zarządca nieruchomości Barbara Filek nie zechciała udzielić nam żadnych informacji na temat dalszych losów centrum handlowego. - Gdy właściciel będzie gotowy, prześle oficjalne stanowisko w tej sprawie do mediów – powiedziała krótko.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy