reklama

Na tym przystanku nie zatrzymał się jeszcze żaden autobus, a wiata jest już „po przejściach”

Gospodarka, Wiadomości, 11.02.2024 18:21, eł
Są plany, by ją wykorzystać, ale...
Na tym przystanku nie zatrzymał się jeszcze żaden autobus, a wiata jest już „po przejściach”

Przy ulicy Przemysłowej w Andrychowie znajduje się przystanek autobusowy, na którym jeszcze nigdy nie zatrzymał się autobus miejskiej komunikacji publicznej. Jest tak z prostej przyczyny – nie przechodzi tamtędy żadna linia autobusowa. Po co zatem zatoczka i wiata? Obie, choć niewykorzystywane, są już w marnym stanie.

W 2020 roku w całej gminie Andrychów zamontowano nowe wiaty przystankowe, w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Jedna z nich stanęła przy ulicy Przemysłowej, którą nie prowadziła i nadal nie prowadzi żadna linia autobusowa. Zatem z przystanku nie korzystają pasażerowie, co jednak nie znaczy, że nikt tam nigdy nie bywa. Czasami pod wiatą zatrzymują się na chwilę odpoczynku zmęczeni spacerowicze, można tam też napotkać grupki młodzieży. Niektórzy z bywalców tego miejsca traktują je zaiste brutalnie. Ktoś farbą w sprayu zabazgrał jedną ze ścian wiaty, ponadrywał przyklejone do szyb taśmy, a nawet metalowe elementy.

Po co było stawiać wiatę w miejscu, gdzie jest ona zupełnie niepotrzebna? Otóż w andrychowskim magistracie są plany, by utworzyć nową linię autobusową, która będzie między innymi prowadziła ulicą Przemysłową. Miałaby ona także przebiegać ulicą Konstytucji 3 Maja, której mieszkańcy od dawna domagają się, by objąć ją komunikacją miejską. Ale kiedy do tego dojdzie, na razie nie wiadomo…Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bento, 12.02.2024 09:33

@beskidmaly: gdyby Żak z obecną kliką myślał o wszystkich nie musiałoby być Ci przykro, ani nie trzeba by niczego "załatwiać" (słowo, jak widać po Twoim wpisie bardzo ważne i nadal aktualne w czasie rządów Żaka). Prawdziwie przykro, to jest tym, którzy nie umieli sobie "załatwić", albo ich moralność nie pozwala na opcję "załatwiania" sobie o jakim piszesz. Przykłady odnośnie przystanków mamy w całej gminie i artykułach, choćby mamNewsa; jedni mają tablice elektroniczne, drudzy z czasów PRL-u. A wszyscy płacimy podatki. No ale czego się spodziewać po burmistrzu, który według Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu świadomie współpracował z SB?

beskidmaly, 12.02.2024 06:23

Bardzo mi przykro że nie udało mi się tego załatwić. Mam nadzieje że jeszcze doczekam się załatwienia tej sprawy.Pozdrawiam!

Turboplazmotron, 11.02.2024 18:58

Zacytuję naszego andruchowskiego radnego z przed prawie czterech lat"beskidmaly, 13.06.2020 12:42 Pana /pani/ komentarze czasem sa naprawde wartosciowe, ale jezeli piszesz jaki jezdzi autobus ul Przemyslowa to powinienes wiedziec ze zaden ,ale bedzie jezdzic docelowo bo w strefie bedzie pracowalo kiedys troche ludzi. Pieniadze na przystanki pochodza z dotacji UE i w projektem objeta jest rowniez Biala Droga i Przemyslowa. Widze ze tez potrafisz judzic bo to teraz modne.Pozdrawiam." Jak widać dla radnych czas płynie inaczej czyli od wyborów do wyborów.