reklama

Do końca ferii bilety kolejowe dla dzieci i młodzieży za symboliczną złotówkę

MAGAZYN, Wiadomości, 10.02.2024 20:04, eł
Warto skorzystać!
Do końca ferii bilety kolejowe dla dzieci i młodzieży za symboliczną złotówkę

Od dzisiaj do końca małopolskich ferii (czyli do 25 lutego) obowiązuje bardzo atrakcyjna cenowo oferta na przejazdy pociągami w naszym województwie. Dzieci od lat 4 i młodzież do ukończenia szkoły ponadpodstawowej mogą jeździć koleją za złotówkę, niezależnie od długości trasy. Mało tego – jeden bilet zakupiony za tak symboliczną kwotę można wykorzystać wielokrotnie w ciągu doby.

Ofertę przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z przewoźnikami Polregio, Koleje Małopolskie i częściowo także z Kolejami Śląskimi, dzięki czemu obowiązuje ona również na niektórych trasach wykraczających poza granice województwa, między innymi do Bielska-Białej, Żywca i Katowic. Bilety dostępne są w kasach i automatach biletowych oraz za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży. Upoważniają one również do przejazdów autobusami Małopolskich Linii Dowozowych.

Kto może skorzystać z oferty? Maluchy od lat 4 do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego, na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna o wieku pociechy. A także starsze dzieci i młodzież aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej, jeśli dysponują dokumentem uprawniającym do ulgowego przejazdu, czyli po prostu legitymacją szkolną.

Bilet w ramach oferty „Małopolski bilet na ferie” ważny jest przez całą dobę i uprawnia do wielokrotnych przejazdów. Nie ma też znaczenie długość tras.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy