reklama

Beata Smolec wraca do zdrowia, szykuje kampanię wyborczą. "Opatrzność nade mną czuwała"

Polityka, Wiadomości, 10.02.2024 07:39, eł

Będzie walczyła o fotel burmistrza Andrychowa.

Beata Smolec wraca do zdrowia, szykuje kampanię wyborczą.

Wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec wraca do zdrowia po ciężkiej chorobie, która na półtora miesiąca wyłączyła ją z życia publicznego. Czuje się już dobrze, a w jej głosie wyczuwalna jest energia, która zawsze wręcz ją rozpierała. Wkrótce zamierza znów rzucić się w wir pracy. Zapowiada rychły powrót do starostwa i udział w wyborach na burmistrza Andrychowa.

W Andrychowie pojawiły się duże banery z jej wizerunkiem, przygotowane z okazji 25-lecia Starostwa Powiatowego w Wadowicach, jednak Beata Smolec zapewnia, że nie mają one nic wspólnego z nadchodzącą kampanią wyborczą. - To była już wcześniej przygotowana z moimi przyjaciółmi akcja, by podziękować za minione pięć lat kadencji. Kampanię zacznę po zarejestrowaniu komitetu wyborczego – zaznacza Beata Smolec. Wicestarosta nie ukrywa, że zamierza ubiegać się o fotel burmistrza Andrychowa. Jak już wcześniej pisaliśmy, jej kontrkandydatami będą obecny włodarz Tomasz Żak oraz Ewelina Szypuła.

Udział Beaty Smolec w wyborach wisiał przez długi czas na włosku z powodu jej nagłej i poważnej choroby. - Muszę jeszcze trochę poodpoczywać, nabrać sił, no i wracam do pracy. Mam jeszcze parę rzeczy do skończenia w starostwie, więc zamierzam doprowadzić je do finiszu i zamknąć. Ale już czuję się dobrze. A przyznam, że było gorąco i niebezpiecznie, mówiąc bardzo oględnie – podkreśla z dawną energią w głosie.

W grudniu Beata Smolec zgłosiła się na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wadowicach, ponieważ nagle zaczęła słabnąć. - I całe szczęście, że to zrobiłam. Uważam, że opatrzność nade mną czuwała – mówi wicestarosta. Okazało się bowiem, iż sytuacja jest bardzo poważna. Przez następnych kilka dni Beata Smolec była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

Startować w wyborach na burmistrza Andrychowa zamierza z własnego komitetu wyborczego. - Czasu mamy mało, więc musimy działać skutecznie i efektywnie. Zamierzam prowadzić kampanię wyborczą pozbawioną agresji. Bo nie chodzi o to, by obrzucać się błotem, lecz o to, by spierać się na argumenty. Wszyscy mamy już dość brudnych kampanii, hejtu, szukania haków, wyciągania brudów. Pięć lat w starostwie pokazało mi, że można pracować ponad podziałami – twierdzi Beata Smolec.

- Ostatni czas pokazał mi, że nie na wszystko mamy wpływ. Zapominając, że nie mam już 25 lat, byłam ciągle w ruchu, pracowałam zbyt dużo, aż przyszedł moment, że z życiorysu mam wycięte półtora miesiąca. I jestem szczęśliwa, że w ogóle wróciłam. Moi bliscy przeżyli chwile grozy, ale teraz jestem już na ostatniej prostej – zapewnia. - Dodam jeszcze, że wydarzenia, do których doszło w czasie mojej choroby, przywróciły mi wiarę w ludzi. Mówili mi nieraz: „Ty jesteś niepoważna, pomagasz na prawo i lewo, a jak ci się noga powinie, nikt ci nie pomoże”. Okazało się jednak, że warto pomagać, bo dobro powraca. Odczułam to na własnej skórze, moje dzieci też to odczuły. I naprawdę zaczęłam wierzyć, że ludzie, gdy chcą, potrafią być dobrzy. Jestem tym bardzo zbudowana.

Beata Smolec (z domu Bizoń) mieszka w Sułkowicach, ma 53 lata. Zanim została wicestarostą powiatu wadowickiego, była dyrektorką Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiowała też administrację biznesową na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szppp, 11.02.2024 02:32

" Wątek własności miejsc bilbordowych to ciekawy dodatek do pytania o finanse tej kampanii. Bo to, że ten start jest wynikiem "porozumienia" z obozem zdziśka to na forum sami, ciekawie czy świadomie, przyznali żakowcy ." Zgoda że tak to wygląda ale czas pokaże czy to przypadek czy strategia

szppp, 11.02.2024 02:30

Obserwator po pierwsze asley wyciąga logiczne wnioski po drugie to ty siejesz jak zwykle zamet tylko i wyłącznie dla swojego interesu sklocania każdego z każdym. Po trzecie o tym że B zostać wykorzystana i użyta do ataku na p. Szypule od jakiegoś czasu mówią tzw. propagandziści. Zobaczymy czy oni mają rację czy Ty? Czas wkrótce pokaże

Obserwator, 11.02.2024 00:49

Na to wychodzi że historie z palca wyssane piszą tutaj ludzie od Szypuły. Dobrze wiedzą że do drugiej tury ich kandydatka nie wejdzie. Tonący brzytwy się chwyta

Archanioł Michał, 10.02.2024 22:56

siejesz zamęt . To informacja dla czytających. Bo Ty to DOBRZE WIESZ .

cath, 10.02.2024 22:38

No tak Smolcowa leżąc w szpitalu podłączona do respiratora dogadała się z Żakiem .A wszystko to wina Tuska.Taka jest wersja KW Eweliny Szypuły?Czyli Antoni w wersji lokalnej

Archanioł Michał, 10.02.2024 21:12

@cath siejesz zamęt, to nieprawda co piszesz. Wielu przedsiębiorców posiada PRZYCZEPY = bilbordy. Tutaj zostały pokazane ściślejsze kontakty. Anty-pisowiec to Pisowiec tylko anty ! Tylko ANTY !

cath, 10.02.2024 21:05

Billboardy są własnością zazwyczaj agencji reklamowych,poza tym Andrychow to miasto gdzie dużo osób się zna,to rozumowanie na zasadzie v-ce starosta zna się z proboszczem,właściciele Adrii znają się z v-ce i burmistrzem ,czyli proboszcz jest zależny od burmistrza.

Archanioł Michał, 10.02.2024 20:01

@Ashley Wątek własności miejsc bilbordowych to ciekawy dodatek do pytania o finanse tej kampanii. Bo to, że ten start jest wynikiem "porozumienia" z obozem zdziśka to na forum sami, ciekawie czy świadomie, przyznali żakowcy .

Ashley, 10.02.2024 19:29

Bardzo mnie ucieszyła, tak po ludzku, wiadomość, że pani Beata wraca do zdrowia. Ale tak jak większość z komentujących martwię się, że nierozsądnie szafuje zdrowiem. Dziwię się też tym wszystkim, którzy ją otaczają i zachęcają do powrotu do polityki. Toż oni biorą na swoje sumienie ryzyko związane z jej ewentualnym pogorszeniem stanu zdrowia czy to w kampanii czy to już później . Ale dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. A mianowicie fakt umieszczenia billboardów na budynku i reklamach należących do Adrii. Jej właściciel to zdaje się dobry znajomy Pana Tomasza??? Czyżby pani Beata była kandydatem zależnym od naszego wójta? Oj oj Szanowni Państwo - wszyscy troje: Rysiek, "Ździsek" i Beata. Jeśli jest sojusz nie kryjcie się z nim. Prawda nam się należy. Nie wstydźcie się jej :) Zresztą i tak nic się nie ukryje :)

wybrykincydentalny, 10.02.2024 18:41

władza uzależnia jak kokaina, przy czym kokaina jest nielegalna, koniec tajemnicy

tomasznasz, 10.02.2024 14:18

Co do Beaty to zwyczajnie przykro bo nie wydaje mi się żeby ta sytuacja czegoś nauczyła. Nie sądzę żeby Opatrzność czuwała po to żeby zaraz po szpitalu wracała do polityki. To spore nadużycie łączyć Opatrzność z czymś tak brudnym. Nie kapuje. W tym starostwie zarobiła tak dużą kasę przez te 5 lat że mogłaby naxserio zadbać o zdrowie w wielu wymiarach i znaleźć - przepraszam polityków - normalną pracę. A tak? Jlnawet jeśli dotrwa do wyborów bez choroby to co później? Już w starostwie bywała wcześniej na długich L4, zadna tajemnica w sulkowicach. Teraz miałaby byc powtórka z rozrywki?

cath, 10.02.2024 14:06

@Krikol A trwa jakiś ogólnokrajowy strajk ? Była akcja protestacyjna póki co wczoraj co nie dziwi po tym co PiS nawyprawial i tyle ale o żadnym strajku nie słyszałem …Poza tym skąd wiesz gdzie jest premier ? Był na nartach może już wrócił .Ina sprawa że PiS ma świetnego reprezentanta w Brukseli niejakiego Wojciechowskiego który tak sie jakoś dziwnie składa zarządza rolnictwem w UE…

Koniczynka, 10.02.2024 13:57

Większość komentarzy skupia się na zdrowiu Beatki, a tak naprawdę ..uja wiecie na ten temat... Pisiory rządzili 8lat Polską i teraz widzicie co wyprawiali, ludziom dali 500+ i trzynastki a oni kradli miliony... Zarobki roczne takie że wy przez całe życie tego nie zarobicie. Duda ściska się z przestępcami w blasku fleszy, mało tego prezydent ukrywał przestępców w pałacu prezydenckim... Tak więc w najbliższych wyborach samorządowych wybierajmy ludzi co nie są partyjni. Ludzi z krwi i kości związanych od urodzenia z Andrychowem. Każdy kandydat niech przedstawi plan co kolejno w każdym roku zrobi, nie obieca tylko zrobi... A nie robi jakieś durne ankiety, tyle lat siedziała Szypułowa w biurze u Polaka i nie zna tematu co mieszkańcy chcą, czego oczekują??? To co ona tam robiła przez tyle lat, co zrobili dla Andrychowa!!!!????? Uja. I to są fakty.

Burakz wiejskiej , 10.02.2024 13:34

cieszymy się z powrotu do zdrowia i zapraszamy do koryta wszak mamy miejsce jeszcze a jeśli braknie to koryto się powiększy i nawet dolejemy do niego

tomasznasz, 10.02.2024 11:33

Normalnie to ktoś fajny ale ktoś kto miał, ma i będzie miał dalej poważne choroby (niestety nie wszystko znika ) jeśli przeżywa koszmarny kryzys zdrowotny to traktuje to jako okazję do ucieczki od syfu jakim jest polityka a nie brnie w nią jak uzależniony..... To tak generalnie.

zużyty zdzisek, 10.02.2024 11:33

Podejmując temat banerów p. Beaty i śledząc analizy komentatorów nasuwają się konkretne pytania. Jeżeli p. Beata zapłaciła za banery sama to przekroczyła swoje kompetencje jako wicestarosta. Powiat nie jest jej własnością i należało by uzyskać zgodę starosty czy zarządu. Jeżeli za banery zapłacił powiat no to są większe jaja. Szczerze mówiąc ja bym się wkurzył gdybym był starostą czy też pracownikiem starostwa. W każdym bądź razie to porażka i duży wstyd dla funkcjonariusza publicznego.

Krikol, 10.02.2024 11:27

@cath - powiem Twoim tonem ... w normalnym kraju gdyby trwał ogólno-krajowy strajk, premier byłby na miejscu, a nie na nartach ale ... (cyt.)" czego wymagać od funkcjonariusza ..." PO. itd, itd itd .....

cath, 10.02.2024 11:22

To się chyba nazywa wykorzystywanie środków publicznych do celów prywatnych .Dla funkcjonariuszy PIS to normalka rzekłbym obowiązek.Im się to po prostu należy.

Jarosław Kaczyński, 10.02.2024 11:18

Widocznie już jest zdrowa. Wolny kraj , każdy może kandydować

cath, 10.02.2024 10:52

W normalnym kraju po takim numerze jeśli by to było z publicznych środków to za coś takiego jest dymisja .Niezależnie od stanu zdrowia.

cath, 10.02.2024 10:50

tomasz2 Myślisz się albo mnie z kims innym .WSB to nie jest dla mnie uczelnia.Ja starej daty jestem .I nie mam szefa tak się jakoś sklada.

nick1, 10.02.2024 10:47

" Kto zapłacił za banery p.Beata czy my bo jeśli już platnikiem był powiat na banerach powinien być starosta i np ona lub cały zarząd ,lub Rada Powiatu jeśli płaciła p.Beata to nie ma sprawy ale jeśli powiat czyli podatnicy to jest to po prostu moralnie nie do przyjęcia i powinna pokryć koszty skoro planuje startować na stanowisko Burmistrza.Ale czego wymagać od funkcjonariusza PIS-u? " Dokładnie tak.!!!!!!!!

tomasz2, 10.02.2024 10:26

Tak ogólnie to Pani życzę spokojnego dochodzenia do zdrowia. Mało stresu i dużo wypoczynku. Nie wiem – może radny ok ale już nie starosta czy wice starosta i nie burmistrz poseł etc. Sorry ale Andrychów za mały jest żeby nie dowiedzieć się prawdy i to nie od przeciwników politycznych typu cath ale od autentycznych zatroskanych o kogoś kumpli

tomasz2, 10.02.2024 10:24

cath - jak się zdaje to twój szef w kampanii ukończył te same " studia " :) Taka przypadłość władzy do siebie i tych samych zagrywek :)

tomasz2, 10.02.2024 10:22

Niestety jak to czytałem to zastanawiałem się czy zdarzy nam się polityk w Andrychowie jaki potrafi powiedzieć prawdę o sobie , jaki nie gra czym się da przed wyborami i jaki nie opowiada bajeczek o tym jaki to jest dobry bo ludzie tak o nim mówią ???

cath, 10.02.2024 10:21

WSB w Dabrowie Górniczej -„studiowała” to nadużycie semantyczne.Ja tym bym się nie chwalił …Druga sprawa -i to mnie zastanawia.Kto zapłacił za banery p.Beata czy my bo jeśli już platnikiem był powiat na banerach powinien być starosta i np ona lub cały zarząd ,lub Rada Powiatu jeśli płaciła p.Beata to nie ma sprawy ale jeśli powiat czyli podatnicy to jest to po prostu moralnie nie do przyjęcia i powinna pokryć koszty skoro planuje startować na stanowisko Burmistrza.Ale czego wymagać od funkcjonariusza PIS-u?

ludwik, 10.02.2024 10:11

Banery nie mają nic wspólnego z wyborami w Andrychowie to tylko takie podziękowanie w ogóle??? Tylko że pojawiły się w Andrychowie. W innych gminach powiatu ludzie ich nie zauważyli. A tak w ogole co do tego 25 lecia ma pani jaka w starostwie była 5 lat z nadania PiSu z czego w tych 5 latach były i inne długie l4? I tak dalej.

ludwik, 10.02.2024 10:10

Masakra jakaś. W tej opowieści zgadza się ostatnia choroby. Reszta to wyborcza bajka. Studia ? ludzie wiedzą że vipy i wykładowcy spotykali się w starostwie i dopłacił do tego podatnik. Fragmencik z innego miejsca „Dziewięciu pracowników starostwa w Wadowicach otrzymało o władz powiatu pieniądze na kształcenie podyplomowe na niepublicznej uczelni Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Sprawa zbulwersowała jednego z radnych. W sumie starostwo wydało na studia podyplomowe swoich pracowników 46, 5 tys. zł. Na liście korzystających z pieniędzy starostwa znalazły się osoby z wyższego szczebla administracji powiatowej. Starostwo zapłaciło między innymi za studia sekretarz powiatu Beacie Geisler, powiatowemu rzecznikowi praw konsumenta Marcinowi Góreckiemu, czy wicestaroście Beacie Smolec.