reklama

Przebudowa stadionu w Andrychowie. Wybrano firmę

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 07.02.2024 17:30, eł
Tylko dwóch przedsiębiorców złożyło oferty, przy czym jedna była za droga.
Przebudowa stadionu w Andrychowie. Wybrano firmę

Przetarg na opracowanie dokumentacji wykonawczej dla zagospodarowania terenu stadionu Beskid w Andrychowie zakończył się już 21 grudnia, ale dopiero teraz zapadła decyzja o tym, kto wykona te prace. Wybór nie był wielki, bo wpłynęły zaledwie dwie oferty. Jedna opiewała na 455 tys. zł, a druga na nieco ponad 349 tys. zł.

Tylko ta tańsza mieści się w kwocie, którą władze gminy Andrychów zamierzają przeznaczyć na realizację tego zadania (wynosi ona 350 tys. zł). I to właśnie ona została wybrana. Złożyła ją firma Primtech Szymona Kity z Tarnowskich Gór.

Wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie dokumentacji wykonawczej w zakresie niezbędnym do uzupełnienia projektowej (która już istnieje) dla trzech etapów przedsięwzięcia. Pierwszy obejmie przebudowę boiska sportowego i wykonanie boisk treningowych z oświetleniem. Drugi to rozbiórka starego budynku klubowego oraz budowa nowego wraz z zadaszonymi trybunami stadionu. W ramach trzeciej ma powstać wieża widokowa.

Projekt całej inwestycji opracował Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V–Projekt z Krakowa, prowadzony przez Aleksandra Mirka, który również ubiegał się o przygotowanie dokumentacji wykonawczej. To właśnie jego oferta opiewała na 455 tys. zł i z powodu tej ceny przegrała z tańszą.

Pozwolenie na budowę wydane zostało we wrześniu ubiegłego roku. Szymon Kita będzie miał 14 miesięcy na wywiązanie się z przedmiotu umowy, a zatem same prace budowlane ruszą nieprędko.

Jak już pisaliśmy, na pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu stadionu Beskid gminie Andrychów przyznano 15,3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Tak ma wyglądać stadion po metamorfozie:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 11.02.2024 15:23

@beskidmaly - Czy na pewno chcesz zapoznać Czytelników ze swoją historią i przekonać ich, że przez 18 lat nie wypracowałeś żadnych nadwyżek wytwórczych, tylko konsumowałeś te wytworzone przez innych? Jeśli tak to może najwyższa pora na zmianę perspektywy i przejście do sektora wytwórczego, a Twoje miejsce pracy zajmie ktoś, kto przez 18 lat wypracowywał Twoją pensję? Akurat dobrze się składa, że nowym prezesem spółki gminnej Energia Andrychów został wybitny znawca amerykańskiego multimilionera Elona Muska, pan Marek Karaś i może Tobie przybliżyć, co pan Musk uważa na temat pracy w samorządowej biurokracji. Pod wpisem wkleję link do wypowiedzi pana Karasia, przy której godnie asystuje pan burmistrz Żak. https://www.youtube.com/watch?v=yIAVwzdy-os

beskidmaly, 11.02.2024 11:26

Odpowiem ci tak 18 lat przepracowałem na rzecz samorządu . Znam doskonale zadania samorządu terytorialnego wszystkich stopni .Ty jak ich nie znasz to masz okazje się z nimi zapoznać Przyda się! Krytykanctwo wszystkich pracowników i działaczy samorządowych i wszystkich ich decyzji to nie dyskusja . Ja ci już napisałem ze tłukiem to jesteś ty .Jeżeli masz jakieś dowody na działania niezgodne z prawem to są określone służby czekające aby się zająć takimi sprawami. Donoszący na władze samorządowe było wiele ale jakoś wszyscy dalej pracują i są na wolności .Służby powinny się zająć takimi jak ty pachołku na usługach i piszącymi nieprawdę i kłamstwo.

Zakolog, 11.02.2024 10:33

@beskidmaly - Jak się nie odezwę jeszcze ze dwa dni, to złożysz mi propozycje matrymonialną? Nigdy nie dyskutowaliśmy o samorządzie! My dyskutujemy o władzy, związanych z nią mechanizmach zawłaszczania nadwyżek wytwórczych i strachu przed jej utratą. Nawet proste tłuki w pojęciu samorząd widzą tylko ochłap, przez nich nazwany dietą. Wy również spadacie poniżej własnych standardów. Już prezes Nowak wydawał się koniecznością chwili, ale ten świeży narybek w Energia Andrychów lub ów mocno przechodzony nowy sekretarz, nawet jak na was staje się krańcową bezsilnością. Jeśli chcesz dyskutować o samorządzie, wpierw określ co to słowo dla Ciebie znaczy!

beskidmaly, 11.02.2024 07:31

Zakolog! co tak wspaniały znawco problemów samorządowych nagle zamilkłeś! Zatkało kakao! o czym podyskutujemy!

obserwator2012, 10.02.2024 17:02

@beskidmały. Bądź pewny , masz racje -jeszcze wyborów nie sfałszowano , więc władze stanowią ludzie wybrani przez wyborców- czy się to komuś podoba, czy nie, a słychać kwik w oddali, bo zabrali.

beskidmaly, 09.02.2024 14:09

Radny nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swojego głosowania. Jeżeli ty znajdziesz jakąkolwiek wypowiedz pana radnego Biłki w 4 kadencyjnej działalności tego pana nawet jeżeli by to była uwaga "otwórzcie okno bo duszno" to ja ci powiem kiedy i jaką wypowiedz uzasadniająco swoja decyzję w głosowaniu złożyli radni głosujący na tak i popierający burmistrza Zaka! Pozdrawiam!

Zakolog, 09.02.2024 13:19

@beskidmaly - Masz idealną okazję odkłamywać historię i wszelkie kłamstwa, nawet jesteś o to proszony. I tylko jedno zdanie w obronie pań i panów głosujących w imieniu mieszkańców? Żadnej refleksji nad skutkami tych głosowań. A nawet nad przyszłymi osiągnięciami, jak wspominana poniżej spalarnia? Ci państwo wybrani przez mieszkańców, też specjalnie komunikatywni nie są, znasz choć jedną wypowiedź któregokolwiek z nich uzasadniającą jakąkolwiek ich decyzję? Jak znajdziesz to podeślij na forum, bo to będzie szczególny rarytas.

beskidmaly, 09.02.2024 11:46

Zakolog i tak tworzy się kłamstwo i fałszywa historia. Tłukiem to jesteś ty pachołku pisowski. Ci co głosują to są panie i panowie radni wybrani w demokratycznych wyborach przez mieszkańców naszej gminy.

Zakolog, 08.02.2024 19:03

@Bento - nie wiem czy to dobrze, czy źle z punktu widzenia zagrożenia budową spalarni, ale przerżnęli ten konkurs grantowy. A to rodzi jeszcze większe niebezpieczeństwo budowy spalarni. Obecnie krytyczne będą dwie kolejne sesje RM, na których tłuki mogą przegłosować sprzedaż terenów pod spalarnię prywatnej firmie. A jak tłuki załapią się na dwu-trzyletnie stypendium dla wybitnie uzdolnionych tłuków i to płatne z góry, to przegłosują ku chwale fundatora! W tej sprawie lepiej dmuchać na zimne i działać wyprzedzająco. Uzupełnienie do ostatniego wpisu kolegi beskidmaly – albo nieodpłatnie przekażą działkę firmie Energia Andrychów spółka z.o.o, która nawet w styczniu 2024 podniosła kapitał zakładowy do 250000,00 zł i jak pokazała ostatnio uchwała o zakupie innej spółki AZK, jest poza jakąkolwiek kontrolą właściciela trzech spółek AEC, ZWIK i ZGK ją tworzących, czyli Gminy Andrychów. Jedno jest pewne chłopaki idą na rympał i otwartym pozostaje pytanie czy zdążą.

Bento, 08.02.2024 18:59

@beskidmaly, 08.02.2024 18:29 - ale Ty wiesz, że każdy może przeczytać co tam pisze w planie zagospodarowania ? i wiesz, że nie wszyscy wierzą w coś tylko dlatego, że Żak to powiedział? zaklęty krąg znacznie się zmniejszył... Pamiętasz jeszcze, że prawda jest jak światło ? P.S. Burmistrz na ten przykład likwidację szkoły nazwał "połączeniem"... taki to erudyta. A wtopienie milionów w osuwisko nazywał przez lata "inwestycją"... a my dalej po dziurach i żwirach jeździmy do pracy i w korkach stoimy. "Po czynach ich poznacie"

Bento, 08.02.2024 18:54

@beskidmaly - to bardzo proszę podzielić się oficjalnie z wszystkimi Mieszkańcami gminy tą zajebistą wiadomością, byle przed wyborami ! To kiedy zaczynamy budować spalarnię? Bardzo proszę też o podanie konkretów, czyli wybrana technologia, wykonawca, atesty, patenty, analiza finansowa tej fanaberii. Szczególnie interesuje mnie czego jeszcze Żak nie zrobi w mieście, aby z naszych podatków realizować bezecne i szkodliwe wymysły Wasztyla (tego od premii 57 000), w którego mieście nie udało się przeforsować budowy spalarni. A zwłaszcza ile będzie kosztowała roczne utrzymanie spalarni śmieci gminę zadłużoną na koniec 2024 roku cirka na 170 milonów (100 milionów długu + 70 milionów długu w obligacjach ). Hm ?

beskidmaly, 08.02.2024 18:29

Urzad nie składał wniosku na spalarnię bo na tej działce w planie zagospodarowania przestrzennego jest wyrażnie napisane ze nie można wybudować spalarni.

Zakolog, 08.02.2024 17:55

@beskidmaly i Wy którzy nie widzieliście, uwierzyliście? A nawet wpisaliście Waszą wiarę w plan budżetu. Na szczęście za ten wpis, nie Wy będziecie przepraszać. @beskidmaly, kolega Bento poprosił, abyś się pochwalił, przecież akurat w tym jesteście bardzo sprawni, napisz więc ile punktów na 100 otrzymaliście w tym grancie na spalarnię?

beskidmaly, 08.02.2024 16:26

Były wojewoda ,obecnie poseł stratował w naszym okręgu w wyborach , zrobił prezent dla Andrychowa jako kiełbasę wyborczą na tym terenie popierając ten projekt tam gdzie trzeba!

beskidmaly, 08.02.2024 16:21

Bento! wszystko na dobrej drodze . Trochę się przesunęło w czasie ale projekt przeszedł wszystkie oceny pozytywnie i będzie dobrze!

bot, 08.02.2024 16:13

https://niezalezna.pl/polityka/koniec-programu-laptop-dla-ucznia-gawowski-poinformowal-o-jego-zawieszeniu-nowacka-krytykowala-rozdawanie/510854

Zakolog, 08.02.2024 14:55

Ewangelia według poświęceń Tomasza - „…zadowoleni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. A co ma Wojewoda do programu „Polski Ład”? Tam chyba w głównej roli występuje Bank Gospodarstwa Krajowego, który wystawia promesy po uzyskaniu rekomendacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Czyżby dla świetnego Tomasza stworzono specjalny porcelanowy szlak zbawienia?

Bento, 08.02.2024 14:54

@beskidmaly - a jak tam dotacje i pożyczki na spalarnię śmieci w Andrychowie, bo nic się nie chwalisz ?

beskidmaly, 08.02.2024 13:57

A cóż to nasz "znawca "nie daje wiary że dotacja Wojewody na wykonanie I-go etapu rewitalizaji terenu stadionu Beskidu jest przyznana. Jak zwykle niedowiarki będziecie przepraszać.

Zakolog, 07.02.2024 18:12

Szanowna Pani Edyto, w ramach rodzącego się powiewu odnowy standardów polityki informacyjnej w gminie Andrychów, bardzo proszę podać numer decyzji przyznającej Gminie te 15,3 miliona na zagospodarowanie stadionu Beskid. Drogowskazem w tej trudnej sztuce nawigacji i odnajdywania w/w decyzji, niech będzie nam Facebook burmistrza Żaka, który przeprowadzi nas przez labirynt od wizualizacji do wizualizacji, a dalej jakoś już wizja poleci.

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama