reklama

Co dalej w remontem przedszkola?

Gospodarka, Wiadomości, 10.02.2024 09:32, eł

Sześć firm ubiegało się o możliwość przeprowadzenia inwestycji, ale przetarg został unieważniony...

Co dalej w remontem przedszkola?

Mieszkańcy Rzyk od lat czekają na remont przedszkola działającego przy Zespole Szkół Samorządowych w ich miejscowości. W połowie grudnia minionego roku doczekali się ogłoszenia przetargu na przebudowę pomieszczeń przedszkolnych, niestety nie doprowadził on do wyłonienia wykonawcy. Właśnie został unieważniony. Jak w przypadku wielu innych przetargów w gminie, przyczyną były zbyt wysokie ceny proponowane przez oferentów.

Sześć firm ubiegało się o możliwość wyremontowania przedszkola w Rzykach. W większości działających na terenie Małopolski czy Śląska, choć trafiła się także jedna z Warszawy. Wyceniły one planowany zakres prac na kwoty od 1,3 mln zł do prawie 1,9 mln zł. Tymczasem władze gminy Andrychów zarezerwowały na tę inwestycję okrągły milion złotych. Po przeanalizowaniu ofert zapadła decyzja o tym, by unieważnić przetarg.

Prawo zamówień publicznych daje taką możliwość samorządom. Art. 255 pkt 3 tej ustawy mówi bowiem: „zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Wkrótce zapewne zostanie ogłoszony kolejny przetarg na przebudowę przedszkolnej części budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach, z nadzieją, że tym razem firmy nie będą tak bardzo windowały cen. Doświadczenie pokazuje wprawdzie, iż rzadko się to sprawdza, ale jednak samorządy często unieważniają postępowania o udzielenie zamówienia na przeprowadzenie jakiejś inwestycji, by ogłosić je ponownie.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy