reklama

Ruszył przetarg na łatanie dziur drogowych na terenie gminy Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 11.02.2024 09:45, eł
Niektóre drogi są już pokryte kraterami jak powierzchnia księżyca.
Ruszył przetarg na łatanie dziur drogowych na terenie gminy Andrychów

Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił przetarg na remonty cząstkowe ulic oraz dróg na terenie całej gminy. Firmy zainteresowane wykonaniem tych robót mają nieco ponad 2 tygodnie czasu na składanie ofert.

Jak dotąd zima nie była szczególnie sroga, choć zdarzyły się zarówno spore opady śniegu, jak i dość siarczyste mrozy. Ale wystarczą nawet temperatury oscylujące wokół zera (czasem ujemne, innym razem dodatnie), by woda zamarzała w pęknięciach asfaltu i go rozsadzała. W efekcie niektóre drogi, od lat tylko doraźnie łatane, znów stały się dziurawe niczym rzeszoto. Wyrwy pojawiły się również w nawierzchniach ulic, które do niedawna były jeszcze w całkiem niezłym stanie.

Przetarg na remonty cząstkowe dróg został w tym roku ogłoszony dość wcześnie, więc jest szansa na to, iż łatanie dziur ruszy szybciej niż w ubiegłym roku, czyli jeszcze wiosną. Chyba że dojdzie do unieważnienia postępowania z powodu zbyt wysokich cen proponowanych przez oferentów, co w tej gminie jest dość częstą praktyką. Termin na składanie ofert upłynie 26 lutego o 10.00.


Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 11.02.2024 11:45

Wszystko drogi w powiecie prowadzą do Franka.A jakość -właśnie widać i amortyzatory czują .

Zakolog, 11.02.2024 10:54

A po co przetarg? Przecież Gmina już ma gotową umowę z 27.11.2023 roku i to z Frankiem Frycem na dwie bańki, w brzmieniu: „Przedmiotem umowy jest wykonanie zadania pn.: „Naprawa nawierzchni dróg na terenie Gminy Andrychów”. To po co dwa razy naprawiać te same dziury?

zużyty zdzisek, 11.02.2024 10:08

Wybory samorządowe to czas wielkiego wysiłku i robotniczego trudu dla naszej władzy. Niestety są co pięć lat. Jak braknie pieniędzy w przetargu to jest gość o nazwisku Wasztyl, który dołoży do niego ze swojej 57 tysięcznej nagrody. No chyba że się podzielił ze Zdziskiem. Kanapką?