reklama

Obie kandydatki na burmistrza Andrychowa mają już zarejestrowane komitety

Polityka, Wiadomości, 11.02.2024 15:54, eł

Czekały z tym niemalże do ostatniej chwili.

Obie kandydatki na burmistrza Andrychowa mają już zarejestrowane komitety

Poniedziałek, 12 lutego jest ostatnim dniem, kiedy można złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego. Obie panie, które zamierzają ubiegać się o fotel burmistrza Andrychowa czekały niemal do ostatniej chwili, by dopełnić tej formalności.

Jak już pisaliśmy, w wyborach na burmistrza Andrychowa będą kandydowały trzy osoby: obecny włodarz Tomasz Żak oraz dwie kobiety – Ewelina Szypuła oraz Beata Smolec. Najwcześniej zarejestrowany został komitet wyborczy jedynego w tym gronie mężczyzny. Nosi on nazwę Nasza Gmina Andrychów, jego pełnomocnikiem wyborczym jest Stanisław Prus, a finansowym Edward Górski.

Komitet Wyborczy Wyborców Eweliny Szypuły doczekał się rejestracji w miniony piątek (9 lutego). Kandydatka swoim pełnomocnikiem wyborczym uczyniła Ireneusza Żmiję, a finansowym Renatę Malarz. Trzeci komitet, zarejestrowany w sobotę, nosi po prostu nazwę Beata Smolec. Jego pełnomocnikiem wyborczym jest Magdalena Kuśmierska, zaś finansowym Aleksander Kasperek.

Ewelina Szypuła ma 38 lat, pochodzi z Targanic, a obecnie mieszka w Roczynach. Jest mężatką i matką dwójki dzieci. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez wiele lat pracowała jako dyrektorka biura byłego posła Marka Polaka. Jest współzałożycielką andrychowskiej grupy kobiet Forma i prezesem niedawno założonego stowarzyszenia Andrychów – Twoja Gmina – Nasza Przyszłość.

Beata Smolec od ponad pięciu lat pracuje na stanowisku wicestarosty powiatu wadowickiego. Wcześniej była dyrektorką Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku. Ma 53 lata i mieszka w Sułkowicach. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiowała też administrację biznesową na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.


Foto: Facebook/Andrychów – Twoja Gmina – Nasza Przyszłość/Beata Smolec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Slonejezioro, 18.02.2024 10:03

radny powiatowy Jacek Jończyk, który wysłał zapytanie w tej sprawie do władz powiatu , chodzą słuchy, że ma być sekretarzem w Urzędzie Miejskim -po tym jak odeszła Pani Łoboda-obiecał mu to burmistrz dlatego zrobi wszystko dla kariery. Szok.

Wiesław, 13.02.2024 08:31

Do tych( żmij) to gdzie jest wasza kultura debaty.

cath, 12.02.2024 17:20

@nick1 One nie noszą znamion one są kampanią wyborczą chociażby przez fakt że widnieje na nich tylko 1 osoba dziwnym trafem vice starostą a nie jak wcześniej pisałem rada powiatu czy zarząd chociaż uczciwej byłoby rada nawet z zaproszeniem tych którzy mieli okazję być radnymi w ciągu tych 25 lat.

referendum, 12.02.2024 15:14

Pewności że tak będzie - nie. Pewność mam że członkowie tzw zakolandii tak mówią prywatnie. Czas pokaże czy ich informacje są dobre czy to "przechwałki"

krisu78, 12.02.2024 15:07

Referendum - z tym biznesem śmieciowym i powiązaniem z p. Żakiem, wielkimi billboardami w centrum miasta to pewne?

referendum, 12.02.2024 14:58

Pani Beato nie się pani trzyma i im nie da. To nie 2010 rok - porcelanowy uśmiech jest słaby jak nigdy!!!

referendum, 12.02.2024 14:46

"dobrodzieje" mają zasponsorować podświetlany ogromny billboard Zaka w centrum i drugi też w centrum na całą ścianę kamienicy. Dla nich to grosze. Czy to tylko opowiadanie po piwie tzw zakolandii czy prawda i kto ewentualnie stoi za tym się przekonamy. W każdym razie biznes spalarnioey jak im nie wyszło w kilku miejscach może lokować swoje nadzieję w Andrychowie

referendum, 12.02.2024 14:46

"dobrodzieje" mają zasponsorować podświetlany ogromny billboard Zaka w centrum i drugi też w centrum na całą ścianę kamienicy. Dla nich to grosze. Czy to tylko opowiadanie po piwie tzw zakolandii czy prawda i kto ewentualnie stoi za tym się przekonamy. W każdym razie biznes spalarnioey jak im nie wyszło w kilku miejscach może lokować swoje nadzieję w Andrychowie

referendum, 12.02.2024 14:42

Finanse i kampania p. Żaka. Josin - czlonkowie tzw zakolandie mówią że miedzi innymi ludzie którzy chcą albo popierali budowę ogromnej spalarni śmieci w Andrychowie. Takiej jakiej podobno w Polsce nie było jeszcze. Ale niby to nie ma być eksperyment na andrychowianach tylko dobrodziejstwo. Dobrodzieje mąk

Jožin Z Bažin, 12.02.2024 14:04

@aga33 - Tomasz Żak zanim sprzedawał ubezpieczenia był również wg IPN-u świadomym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa komunistycznego reżimu. To jest to „mniejsze zło” zdaniem Radio.Ma.Ryja ? xD Faktycznie wspaniałe kwalifikacje do pracy w samorządzie lokalnym demokratycznej już Polski. Ludzie otrząśnijcie się ! Żak pogrąża nas wszystkich w długach, korzystają tylko niektórzy. Którzy? Pojęcia nie mam… no może warto sprawdzić kto finansował i finansuje kampanię wyborczą Żaka, dobrze sprawdźcie… w swoim interesie. Taka luźna propozycja. Zamiast czytania artykułów i komentarzy.

Archanioł Michał, 12.02.2024 13:53

@nick1 fajna wiadomość

nick1, 12.02.2024 13:04

Dalej " Czy nie wydaje się Państwu, że osoba na tak eksponowanym stanowisku w samorządzie powiatowym nie potrafi odróżnić czym jest urząd (Starostwo - jednostka pomocnicza powiatu,) a czym jest samorząd powiatowy (jednostka samorządu terytorialnego)? Ten baner, treści na nim umieszczone, kompromitują i ośmieszają samorząd powiatowy i pracowników starostwa nie mówiąc o urzędzie wicestarosty – czytamy w zapytaniu Jacka Jończyka. Jończyka ciekawi również to, z jakich środków zostały wykonane banery, czy powiat uczestniczył finansowo czy też w inny sposób w tej akcji banerowej, noszącej według niego znamiona kampanii wyborczej pani wicestarosty. "

nick1, 12.02.2024 13:03

Pani Smolec i jej rozumienie pełnienia funkcji? starostę a obecnie radnego powiatowego Jacka Jończyka, który wysłał zapytanie w tej sprawie do władz powiatu z pytaniem, czy wicestarosta Beata Smolec występuje na banerze jako osoba prywatna, wicestarosta, urzędnik starostwa, radna powiatowa czy kandydat na funkcje w samorządzie gminnym czy powiatowym i czy posiada zgodę władz powiatu na reprezentowanie i podziękowania z okazji "25 lat Starostwa Powiatu w Wadowicach".

aga33, 12.02.2024 12:58

Tomasz Żak zanim zostal burmistrzem sprzedawał ubezpieczenia. Na tym tle obie panie które z racji pracy miały kontakt z samorządami i ich problemy są lata świetlne przed panem Żakiem w 2010. Pycha kroczy przed upadkiem - to cały mój komentarz do lekceważącego tonu tzw zalkolanii.

cath, 12.02.2024 12:56

nick1 I dobrze mnie to też interesuje.

mewa, 12.02.2024 12:56

Cath a burmistrz żak co robi za chwilę po tej gminie śladu nie będzie bo będzie tak zadłużona nic nie robią z ważnych rzeczy tylko swoje zachcianki

mewa, 12.02.2024 12:54

Radio ma ryja śmieszny jesteś ten pan zadłuża ta gminę jest najgorszym burmistrzem

mewa, 12.02.2024 12:54

Radio ma ryja śmieszny jesteś ten pan zadłuża ta gminę jest najgorszym burmistrzem

nick1, 12.02.2024 12:37

My tu gadu gadu a...... " Plakaty zainteresowały byłego starostę a obecnie radnego powiatowego Jacka Jończyka, który wysłał zapytanie w tej sprawie do władz powiatu z pytaniem, czy wicestarosta Beata Smolec występuje na banerze jako osoba prywatna, wicestarosta, urzędnik starostwa, radna powiatowa czy kandydat na funkcje w samorządzie gminnym czy powiatowym i czy posiada zgodę władz powiatu na reprezentowanie i podziękowania z okazji "25 lat Starostwa Powiatu w Wadowicach". Czy nie wydaje się Państwu, że osoba na tak eksponowanym stanowisku w samorządzie powiatowym nie potrafi odróżnić czym jest urząd (Starostwo - jednostka pomocnicza powiatu,) a czym jest samorząd powiatowy (jednostka samorządu terytorialnego)? Ten baner, treści na nim umieszczone, kompromitują i ośmieszają samorząd powiatowy i pracowników starostwa nie mówiąc o urzędzie wicestarosty – czytamy w zapytaniu Jacka Jończyka. Jończyka ciekawi również to, z jakich środków zostały wykonane banery, czy powiat uczestniczył finansowo czy też w inny sposób w tej akcji banerowej, noszącej według niego znamiona kampanii wyborczej pani wicestarosty.

Zakolog, 12.02.2024 12:23

@cath - Jesteś pewien, że brak znajomości podstaw matematyki, pal licho Excela, jest statystyczną dominantą w andrychowskim społeczeństwie? Jeśli tak, to pozostaje jeszcze przypływ zdrowego rozsądku i na tej fali wysportowana blondynka może długo surfować. Dziadkowi Tomkowi nie polecam, bo deska surfingowa mogłaby go poważnie uszkodzić.

cath, 12.02.2024 12:21

Ale był osobą znaną w Andrychowie w przeciwieństwie do P.Szypuly którą znali tylko bywalcy biura posła Polaka .Pożyjemy zobaczymy.Moim zdaniem PiS kolejny raz robi błąd ale to ich problem.Grunt to dobre samopoczucie.

aga33, 12.02.2024 12:00

Tomasz Żak zanim zosta burmistrzem sprzedawał ubezpieczenia. Na tym tle obie panie które z racji pracy miały kontakt z samorządami i ich problemy są lata świetlne przed panem Żakiem w 2010. Pycha kroczy przed upadkiem - to cały mój komentarz do lekceważącego tonu tzw zalkolanii.

maniek, 12.02.2024 11:56

Pan Żak jak zostawał burmistrzem nie miał żadnego doświadczenia na takich stanowiskach w samorzadzie. Więcej - pierwsza kadencję mówił że się uczy. Na tym tle każdy wypada lepiej. O zapomniała ekipa burmistrza Żaka jaka była 13 lat temu. To że zapomniała to najlepszy dowód że czas na zmiany.

maniek, 12.02.2024 11:56

Pan Żak jak zostawał burmistrzem nie miał żadnego doświadczenia na takich stanowiskach w samorzadzie. Więcej - pierwsza kadencję mówił że się uczy. Na tym tle każdy wypada lepiej. O zapomniała ekipa burmistrza Żaka jaka była 13 lat temu. To że zapomniała to najlepszy dowód że czas na zmiany.

cath, 12.02.2024 11:50

@Zakolog Myśl tak dalej obyś się nie zdziwił.

Zakolog, 12.02.2024 10:40

Na dziś stan gry o Puchar Andrychowa, wraz z nagrodą specjalną 20 tysi, jest banalnie jasny. Bezapelacyjnie prowadzi najmłodsza kandydatka. Paradoksem tego prowadzenia jest, jak na razie oczywisty fakt, że pani Szypuła jeszcze nie rządziła i nie miała okazji, jak jej konkurenci wszystkiego spieprzyć. Co oznacza, że pani liderce wystarczy nic nie robić, a przechodni puchar „Duma Andrychowa” wyląduje w jej rękach. Dysproporcje pomiędzy prowadzącą kandydatką, a jej konkurencją powiększa również oczywisty stan finansów miasta. Wystarczy znać podstawy matematyki i trochę rozumieć Excela, aby wiedzieć, że wszystkie opowieści kandydata – nazwijmy go „od tańca, bez różańca”, są stekiem bzdur, obliczonym na, nazwijmy to „deficytowych wyborców”. Jeśli ktoś wierzy w opowieści o remoncie stadionu miejskiego, albo o nowej hali sportowej, to sam siebie zalicza do już bardzo mocno deficytowych wyborców. A jeśli łudzi się że może pan Fryc wyremontuje jego drogę, to powinien się natychmiast obudzić. Co będzie dalej zobaczymy!

Radio.Ma.Ryja, 12.02.2024 09:45

Pani Smolec także z PiS - zostaje głosować na mniejsze zło czyli pana Żaka.

Radio.Ma.Ryja, 12.02.2024 09:45

Pani Szypuła jest z PiS i to ją przekreśla. Dlaczego nie ma tej informacji. Kandydaci PiS - bolszewii wstydzą się logo partyjnego. Marek Polak nic nie zrobił dla Andrychowa i okolic.

Radio.Ma.Ryja, 12.02.2024 09:36

Pani Szypuła jest z PiS i to ją przekreśla. Dlaczego nie ma tej informacji. Kandydaci PiS - bolszewii wstydzą się logo partyjnego. Marek Polak nic nie zrobił dla Andrychowa i okolic.

cath, 12.02.2024 08:32

Jakoś nie trafiają do mnie argumenty zwolenników p.Szypuly .Praktycznie kobieta znikąd z zerowym doświadczeniem w samorządzie,może kawę potrafi zaparzyć ale jakoś to do funkcji burmistrza nie pasuje chyba że zwolennikom o to chodzi….

Zakolog, 11.02.2024 21:26

Edyto jakże nam droga, przedstawiłaś sylwetki dwóch pań, ale nic o panu Tomaszu? Pracował gdzieś, ukończył coś, może jakieś certyfikaty zdobył, staże zagraniczne odbył, wycieczki krajoznawcze prywatne lub służbowe? Kompletnie nic! Napisz proszę, czy choć umie zatańczyć i zaśpiewać?

edi, 11.02.2024 20:27

Pan Żak i pani Smolec mieli już swoje „pięć minut” jako politycy. Jedno w Andrychowie drugie w Wadowicach. Bardzo długuuuugie 5 minut przy okazji którego dużo zarobili na stołkach. Marzy mi się zmiana pokoleniowa w Andrychowa. Także w gronie radnych. Od prawa do lewa i od lewa do prawa. Mam nadzieję że ta zmiana pokoleniowa nastąpi. Za wcześnie mówić na kogo zagłosuję bo jedyne co wiadomo na razie to to że propaganda tzw. zakolanii atakuje ile może i gdzie może panią Szypułę – chyba nawet dzieciom nie odpuścili. I że pani Smolec była na długim L4. To mało. Czekam na oficjalne ujawnienie wszystkich nazwisk kandydatów także radnych. Na razie to tyle.

leon, 11.02.2024 20:18

jeśli jest na l4 to może ktoś inny odpowie za nią. Jak można zarabiać co miesiąc grubą kasę bo ma się stołek z nadania PiSu i jeszcze wystąpić o opłacanie studiów podyplomowych na uczelni prywatnej? Ilu zwykłych ( zarabiających powiedzmy mniej niż 5 tysięcy na miesiąc ) pracowników starostwa powiatu wadowickiego mogło je ukończyć ??? Czy może to były takie "vipowskie" studia gdzie tzw. "vipom" jeszcze dopłacano do nich z kasy podatników?????

leon, 11.02.2024 20:11

co do pani Smolec to rozumiem że nie ma zdjęcia z rejestracji bo ciągle jest na l4?

kredytyzaZaka, 11.02.2024 19:48

obserwując rozwój sytuacji można powiedzieć na razie jedno. Od początku tzw zakolandia najbardziej atakuje panią Szypułę. Trochę jakby obsesję na jej punkcie mieli albo dostawali za każdy chamski wpis pod jej adresem dodatkową nagrodę. W sumie to cała kampania w Andrychowie na razie nie licząc banerów.

ludwik, 11.02.2024 19:41

to co niżej jest z tekściku o rocznej "przygodzie " ze studiami pani Beaty Smolec i innych. Z portalu z Wadowic.

ludwik, 11.02.2024 19:39

apropos "studiów" Beaty Smolec „Dziewięciu pracowników starostwa w Wadowicach otrzymało o władz powiatu pieniądze na kształcenie podyplomowe na niepublicznej uczelni Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Sprawa zbulwersowała jednego z radnych. W sumie starostwo wydało na studia podyplomowe swoich pracowników 46, 5 tys. zł. Na liście korzystających z pieniędzy starostwa znalazły się osoby z wyższego szczebla administracji powiatowej. Starostwo zapłaciło między innymi za studia sekretarz powiatu Beacie Geisler, powiatowemu rzecznikowi praw konsumenta Marcinowi Góreckiemu, czy wicestaroście Beacie Smolec.

syzyfowa, 11.02.2024 19:34

pani Ewelino raz jeszcze przepraszam za męża. Ma kilka obsesji , jedną na pani punkcie. Nie chce brać leków. Mamy dramat w domu nie zawsze możemy go dopilnować żeby nie pisał i nie obrażał ludzi.

Archanioł Michał, 11.02.2024 18:43

@syzyf przecież zdisiek ci mówił , że masz być bardziej kreatywnym, tą bazgraniną nic nie zyskasz

syzyf, 11.02.2024 18:39

P.Ewelina będzie tak pracowała jak u Polaka. Miałem kilka razy nie- przyjemność być tam słuzbowo . Niestety dla ludzi nie dało się konkretnie z tą Pania rozmawiać. Pamiętam jak miałem opinie odnosnie sprawy opinie ministerstwa, Rzecznika Praw Obywatelskich usłyszałem to po co przyszedłem , dlatego że P.Polak głosował za ustawą. Pani Ewelina nie nadaje się na burmistrza szuka ciepłej posadki do siedzenia nie do pracy ,za chwilę mielibyśmy cały skład biura Polaka w urzędzie,

Archanioł Michał, 11.02.2024 17:55

Pani Beato jaka wysokość stypendium tym razem ?

Wolny Człowiek, 11.02.2024 17:38

Jak Staszek Prus pokieruje kampanią Żaka to wygrana w kieszeni. Dziwię się czemu mieszkańcy z jego miejscowości tak na niego narzekają

Koniczynka, 11.02.2024 17:02

Jeśli chodzi o zmiany, to zmiany muszą nastąpić wśród kandydatów na radnych... Taki Prus, Sarlej, Żydek, Biłko to już typowi emeryci.... Ludzie wy nie jesteście nieśmiertelni. Do końca życia chcecie być u żłoba??? Taki Prus jeszcze mu kasy mało???

Koniczynka, 11.02.2024 16:58

Żmija??? Typowy pisowiec od czasów Pietrasa. Dlaczego Szypułowa nie startowała na Sołtysa Roczyn??? Ona nie pracowała tylko telefony odbierała w biurze najbardziej nieudolnego byłego już posła Polaka. Tyle lat przy korycie i kompletnie nie ma pojęcia jakie są nadzieje i oczekiwania Andrychowian. O czym to świadczy że razem z Polakiem kompletnie nic nie zrobili dla miasta i gminy Andrychów!!!! Jaki ona ma pomysł, jakie cele, ambicje??? Już tą decyzją o Zmiji straciła wiele w oczach mieszkańców... Ten Pan już był i jemu dziękujemy... Ewelina nie takimi nazwiskami się otaczaj. Oni są wypaleni.

Ashley, 11.02.2024 16:53

Nie zgadzam się z tobą nick1, z tej trójki to właśnie ta młoda kobieta Ewelina Szypuła daje nadzieję na zmiany. Pan Tomek i Pani Beata już rządzili, każdy na swoim poletku, Pan Tomek aż 13 lat! I co? Sukcesy? No chyba nie! A Pani Ewelina jest przedstawicielką pokolenia, do którego należy przyszłość naszej gminy.To oni, młodzi, wiedzą najlepiej czego im potrzeba. Dlatego to ona i tylko ona musi wygrać te wybory!

nick1, 11.02.2024 16:06

Szypułowa była w stanie pojechać i tyle z pozytywów. Smolcowa - fotka jak z reklamy a nie z rejestracji. Znaczy się że stan zdrowia dalej nie pozwala p. Smolec na aktywność?? Żadna nie ma szans. Burmistrz Żak w pierwszej turze wygra.