reklama
reklama

Budowlanka zostanie przeniesiona i na dobre straci swoją odrębność. Jej miejsce zajmie inna szkoła

Gospodarka, Wiadomości, 14.02.2024 16:40, eł
To duże zmiany.
Budowlanka zostanie przeniesiona i na dobre straci swoją odrębność. Jej miejsce zajmie inna szkoła

W Wadowicach szykują się duże zmiany. Szkoła zwana potocznie „budowlanką” będzie musiała opuścić swą dotychczasową siedzibę. Zostanie przeniesiona do budynku tak zwanego „gorzeńskiego mechanika”, mieszczącego się przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach, przy samej granicy z Gorzeniem Dolnym.

Wprawdzie od 1 września 2017 roku obie szkoły wchodzą w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, ale wciąż działają w dotychczasowych budynkach usytuowanych w zupełnie różnych częściach miasta. Mimo wspólnej dyrekcji i administracji, zachowały lokalową odrębność. W świadomości mieszkańców powiatu wadowickiego nadal funkcjonują jako dwie zupełnie różne szkoły. Przeniesienie „budowlanki” z budynku przy ulicy Słowackiego 4 sprawi, że zatraci ona resztki swojej indywidualności.

Dawny Zespół Szkół Budowlanych powstał w 1968 roku jako szkoła przyzakładowa Wadowickiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Pierwotną jego siedzibą była kamienica na rogu rynku i ulicy Zatorskiej. Pod koniec lat siedemdziesiątych zyskał nowy budynek, właśnie przy ulicy Słowackiego 4. Po reformie oświatowej, zanim został połączony z „mechanikiem”, nosił nazwę Zespołu Szkół nr 1.

Uchwałę w sprawie zamiaru przeniesienia szkoły przegłosowała już Rada Powiatu w Wadowicach. Do dotychczasowej siedziby „budowlanki” ma się przeprowadzić Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach, który działa obecnie pod tym samym adresem co „mechanik”, czyli przy ulicy Zegadłowicza 36. Przenosiny mają nastąpić w ciągu wakacji, by od 1 września szkoły funkcjonowały już w nowych budynkach. Ale czy to się uda, zależy jeszcze od tego, jak planowane zmiany zaopiniuje małopolska kurator oświaty.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy