reklama
reklama

PSZOK się przenosi. W piątek będzie nieczynny

Gospodarka, Wiadomości, 29.02.2024 12:45, eł
PSZOK się przenosi. W piątek będzie nieczynny

W Wadowicach, tuż przy granicy tego miasta z Tomicami i Chocznią, powstał nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który zacznie działać już 4 marca. W związku z przenosinami, stary PSZOK w Choczni będzie nieczynny w piątek, 1 marca.

Adres nowego jest bardzo mylący, bowiem oficjalnie mieści się on przy ul. Wojska Polskiego 121, ale w rzeczywistości znajduje się bardzo daleko od innych budynków mających adresy przy tej ulicy. Żeby tam dotrzeć z ul. Wojska Polskiego, trzeba skręcić w lewo zaraz za kaplicą cmentarną w Wadowicach (koło sklepu Żabka) i jechać prosto niemal do końca ul. Rzyczki w Tomicach. Wjazd na teren PSZOK-u znajduje się po lewej jej stronie, za sporą ilością młodych, opalikowanych drzew. Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych można też dojechać ul. Łazówka, skręcając z niej w prawo na ul. Rzyczki. Dla jadących od tej strony PSZOK jest pierwszym obiektem po prawej stronie drogi.

Nowy PSZOK będzie czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.00 do 15.00, we wtorki i czwartki w godzinach 10.00-18.00, a także w każdą trzecią sobotę miesiąca od 7.00 do 13.00. Oczywiście, nie dotyczy to dni świątecznych, ustawowo wolnych od pracy.

Można tam będzie przywozić odpady budowlane (tonę w ciągu roku) i wielkogabarytowe w takiej samej ilości, a także zwykłe posegregowane śmieci, jeśli ktoś spóźni się z ich wystawieniem i nie będzie chciał czekać na kolejny termin odbioru.


Foto: UM w Wadowicach

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bycol, 29.02.2024 16:01

Wynieśli PSZOK z wysypiska w Choczni, żeby potem wozić te śmieci na wysypisko do Choczni... Tak tylko w Wadowicach mogą.

bycol, 29.02.2024 15:50

Wynieśli PSZOK z wysypiska w Choczni, żeby potem wozić te śmieci na wysypisko do Choczni... Tak tylko w Wadowicach mogą.