reklama

Będzie nowy plac zabaw przy Starowiejskiej

Gospodarka, Wiadomości, 16.08.2023 10:15, eł

Gmina Andrychów ogłosiła przetarg na jego budowę.

Będzie nowy plac zabaw przy Starowiejskiej

Pomiędzy blokami nr 4 i 8 przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie jest wprawdzie plac zabaw, ale lata świetności ma on już dawno za sobą. Jeszcze w tym roku dzieci z tej okolicy doczekają się nowego, z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową.

Gmina Andrychów ogłosiła przetarg na wykonanie placu zabaw na zabudowanej kilkoma blokami działce znajdującej się na obszarze pomiędzy ulicami Starowiejską, Krakowską, Włókniarzy i Metalowców. Wyłoniona w nim firma będzie miała za zadanie między innymi wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża, wzmocnienie go geosiatkami i geowłókninami, wykonanie podbudowy z kruszywa, dwuwarstwowej nawierzchni poliuretanowej, a także betonowych obrzeży. Na tak przygotowanym placu zamontuje różne urządzenia, służące między innymi do wspinaczki i huśtania się.

Termin składania ofert upłynie 24 sierpnia o 10.00, zaś w godzinę później nastąpi ich otwarcie. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 3 miesiące na wybudowanie nowego placu zabaw.


Foto: Google Maps

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 16.08.2023 11:05

Zakolog @ bardzo dobre wyliczenia. Pozdrawiam. Żaku ogrodzenie na nowym placu zabaw za blokiem Lenartowicza 38 od czerwca jest zdewastowane. Rusz dupę i przejdź się zobaczyć jak to wygląda.

Zakolog, 16.08.2023 10:32

Aha zapomniałbym, kiedy Nowak odda te 2,4 miliona i z jakim procentem ? @Koniczynka ja za Ciebie roboty nie będę wykonywał. Ogarnij się dziewczyno.

Zakolog, 16.08.2023 10:27

Jeśli obecny zarząd Gminy Andrychów ogłosił przetarg na budowę placu zabaw, to parafrazując Winstona Churchilla, można spokojnie stwierdzić: to nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to już jest koniec budowy tego placu. Ale dużo bardziej ciekawszy jest dziś ogłoszony przetarg na działkę w strefie, w której wartość gminnych środków zainwestowana w jeden hektar znacznie przekracza 2 miliony, a Tomuś oferuje 1,7702 ha za jedyne 1,5 miliona. Super okazja, kupując 0,7702 hektara w gratisie otrzymujesz cały hektar. Grzech nie skorzystać !

Koniczynka, 16.08.2023 09:56

Jak to dobrze że wybory się zbliżają, Żak przed wyborami przypomniał sobie o kolejnym placu zabaw. Jest jeszcze jeden za blokiem Lenartowicza 58. Oby znów nie było po przetargu mówione, że kwota jaką oferuje wykonawca jest wyższa od tej jaką gmina prognozowała. Bo to już robi się bardzo nudne...