reklama

Dwa nowe skateparki w regionie. Ten w wiosce ciekawszy…

Gospodarka, Wiadomości, 15.08.2023 08:19, eł

…i już otwarty. Z drugiego jeszcze nie można korzystać.

Dwa nowe skateparki w regionie. Ten w wiosce ciekawszy…

W Jordanowie i sąsiadującej z nim Bystrej Podhalańskiej powstały skateparki. Obydwa są gotowe, ale ten pierwszy czeka jeszcze na udostępnienie użytkownikom. Ten drugi, już otwarty, jest zaiste imponujący jak na wiejskie warunki. Obiekty wykonane są w różnych technologiach, ale wybudowała je ta sama firma – Techramps z Krakowa.

Skatepark w Bystrej Podhalańskiej jest już po końcowych odbiorach. Obiekt został wybudowany w technologii betonowej monolitycznej. Na powierzchni 525 m kw. umieszczono przeszkody o zróżnicowanym stopniu trudności, tak aby ze skateparku mogli korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy sportów ekstremalnych.

Obok niego powstał również flowpark dla tych, którzy chcą uprawiać kalistenikę, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Jest też plac zabaw dla dzieci. Na całym rekreacyjnym terenie nie brakuje ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci. Wszystko jest oświetlone i monitorowane.

Skatepark znajduje w centrum Bystrej Podhalańskiej, tuż za budynkiem ośrodka zdrowia, przy boiskach koło Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego. Budowa kosztowała ponad 3,2 mln zł, przy czym blisko 2,2 mln zł gmina Bystra-Sidzina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wykonany w technologii modułowej skatepark w Jordanowie ma powierzchnię 337,5 m kw. Jego elementy to między innymi quarter pipe, funbox z grindpoxem oraz bank ramp. Obok, podobnie jak w Bystrej Podhalańskiej, powstał plac zabaw dla dzieci. Prócz typowych konstrukcji, jak huśtawki i domek wspinaczkowy, jest na nim także tyrolka o długości 23 m. Również ta inwestycja zrealizowana została dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Skatepark w Jordanowie powstał przy ulicy Kolejowej, w sąsiedztwie stadionu klubu sportowego Jordan Jordanów. Choć prace przy nim dobiegły już końca, na razie nie można go wypróbować. „Teren jeszcze nie został oddany do użytku. Prosimy o niekorzystanie z infrastruktury skateparku i placu zabaw do momentu oficjalnego otwarcia” – apeluje magistrat w Jordanowie.

Obiekt w Bystrej Podhalańskiej:Foto: UG Bystra-Sidzina

Skatepark w Jordanowie:Foto: Urzad Miasta Jordanowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy