reklama
reklama

Zmarł ksiądz kanonik związany z dwiema miejscowościami na naszym terenie

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 29.04.2022 10:00, eł

Jego ostatnie pożegnanie odbędzie się w obu z nich.

Zmarł ksiądz kanonik związany z dwiema miejscowościami na naszym terenie

Ksiądz kanonik Czesława Pacyga pochodził ze Skawicy w gminie Zawoja, ale posługę duszpasterską pełnił poza powiatem suskim, a nawet województwem małopolskim. Dopiero jako emerytowany kapłan archidiecezji wrocławskiej znów zamieszkał na naszym terenie – tym razem w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 roku. Chętnie wracał do rodzinnej miejscowości, gdzie zawsze był bardzo ciepło przyjmowany. Zdarzało mu się również odprawiać w niej nabożeństwa. Wraz z innymi kapłanami pochodzącymi ze Skawicy, koncelebrował tam msze w 2009 i 2019 roku. Były to nabożeństwa jubileuszowe księży rodaków z tej wioski.

Ostatni okres życia ks. kanonik Czesław Pacyga spędził w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiaj (29 kwietnia) o 16.00 w tamtejszym kościele pod wezwaniem św. Józefa odbędzie się msza za jego duszę. Duchowny zostanie jednak pochowany w rodzinnej miejscowości. Nabożeństwo pogrzebowe celebrowane będzie w sobotę (30 kwietnia) o 12.00, w kościele parafialnym w Skawicy.


Foto: parafia p.w. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy