reklama
reklama

Nowa obwodnica już otwarta [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 29.04.2022 10:45,
W piątek (29.04), przed majowym weekendem, otwarta została nowa obwodnica Podolsza k. Zatora.
Nowa obwodnica już otwarta [FOTO]
O tej inwestycji mówiło się wiele lat. Pojawiły się różne problemy (dwa razy zmieniano wykonawcę), ale w końcu udało się doprowadzić inwestycję do końca. Koszt budowy nowej obwodnicy ponad 32 mln zł, z czego 85 proc. wydatków pokryło dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Oficjalnie otwarcie nowej drogi miało miejsce w piątek przed południem, a w wydarzeniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście z marszałkiem województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim na czele. Były oczywiście oficjalne przemówienia i przecięcie wstęgi.

Oddanie do użytku nowej drogi powinno choć częściowo rozładować potężne korki tworzące się w sezonie letnim u wjazdu do Zatora.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu drogi głównej i bezwzględnego przestrzegania istniejącego oznakowania. Wspólnie musimy nauczyć się bezpiecznie korzystać z nowej drogi - informują władze Zatora.

Nowa obwodnica ma ok. 3 km, wybudowano wiadukt nad linią kolejową i trzy mosty. W ramach zadania zostały też wybudowane trzy skrzyżowania, zbiornik retencyjny, jezdnie dodatkowe oraz umieszczono ekrany akustyczne przy rondzie. Początek obwodnicy rozpoczyna rondo z DW 781 zlokalizowane pomiędzy mostem na potoku Łowiczanka, a zabudową mieszkaniową wzdłuż DW 781. Natomiast jej koniec umiejscowiony jest na wlocie wybudowanego w latach 2015-2016 ronda na drodze krajowej nr 44.
foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy