reklama

Kolejny niesamowity projekt Klaudii z gminy Andrychów

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.04.2022 16:25, DK
Plater dla polskiej reprezentacji w renomowanym konkursie kulinarnym został zaprojektowany przez Klaudię Kasprzak.
Kolejny niesamowity projekt Klaudii z gminy Andrychów

Klaudia Kasprzak to pochodząca z Sułkowic k. Andrychowa projektantka. Studiowała Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie oraz ​Collaborative and Industrial Design​ w Helsinkach.

Zajmuje się projektowaniem produktu pod wdrożenia przemysłowe, projektowaniem mebli, stoisk targowych oraz grafiką użytkową. Pracuje również jako pracownik dydaktyczny na krakowskiej ASP. ​Ma na swoim koncie wiele wdrożonych projektów oraz liczne nagrody i stypendia.

W tym roku zostało jej przyznane Stypendium Ministra Kultury na zrealizowanie wyjątkowego projektu – plateru na jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych na świecie, Bocuse d’Or.

Pod koniec marca w Budapeszcie odbyły się eliminacje europejskie, gdzie nasz kraj reprezentował jeden z wyjątkowych polskich szefów kuchni - Jakub Kasprzak (zbieżność nazwisk jest przypadkowa). Istotnym elementem tego konkursu jest prezentacja potraw mięsnych na specjalnie zaprojektowanym platerze, którego gabaryty są ściśle określone w regulaminie konkursu.

Waga plateru wraz z jedzeniem nie może przekraczać 20 kg, powinna posiadać średnicę 90 cm i nie przekraczać wysokości 30 cm wraz z wszelkimi dekoracjami. Ta wyrafinowana konstrukcja ma za zadanie pomieścić 14 porcji degustacyjnych dla sędziów i służyć jako mobilna platforma do prezentacji jedzenia przed zgromadzoną publicznością i członkami jury. Klaudia zaprojektowała plater bursztynowo- miedziany, nawiązujący do estetyki sztuki dwudziestolecia międzywojennego w Polsce.

Fotografie z konkursu fot. Jakub Pindych

Plateru fot. Łukasz Bernas

https://www.instagram.com/klaudia.kasprzak_design/ www.klaudiakasprzak.plZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy