reklama
reklama

Burmistrz Andrychowa przeprasza mieszkańców za to, że wprowadził ich w błąd

Gospodarka, Wiadomości, 28.04.2022 11:42, eł
Chodzi o nieodpłatne przejazdy komunikacją gminną.
Burmistrz Andrychowa przeprasza mieszkańców za to, że wprowadził ich w błąd

Gdy w marcu radni uchwalili podwyżkę cen biletów w komunikacji publicznej na terenie gminy Andrychów i wprowadzili odpłatność dla grupy dotąd zwolnionej z opłat, czyli emerytów od 65 lat wzwyż, pojawia się informacja, że osoby, które ukończyły 75 lat, będą jednak jeździły za darmo. Nie zostało to jednak zapisane w uchwale. Skończyło się na tym, że wszyscy seniorzy powinni płacić za przejazdy. Wprawdzie tylko złotówkę, ale nie tak brzmiały obietnice...

Sprawę poruszył na dzisiejszej (28 kwietnia) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radny Krzysztof Kubień. - Mówił Pan, że ustawa o emerytach stanowi, jakoby osoby powyżej 75 lat mogły jeździć za darmo, to dlaczego w gminie Andrychów ludzie w tym wieku muszą za przejazd płacić? Dodam, że ja się się takiej ustawy nie doszukałem, bo jej nie ma – powiedział, zwracając się do burmistrza Tomasza Żaka.

- Może przez niedopatrzenie, ale byłem przekonany, że ustawa przewiduje już od 75 lat przejazdy nieodpłatne. W porozumieniu z biurem radców prawnych, po analizie ustawy, faktycznie okazało się, że nie ma takiego zapisu - przyznał Tomasz Żak.

Jak zapewnił, ulga dla tej grupy osób zostanie wprowadzona uchwałą Rady Miejskiej. - Przepraszam wszystkich mieszkańców za wprowadzenie w błąd. Ten błąd naprawimy jak najszybciej – dodał.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy