reklama
reklama

Trasa rowerowa z rozmachem. Nad Wieprzówką powstanie kładka dla jednośladów

Gospodarka, Wiadomości, 27.04.2022 07:45, eł
Trasa rowerowa z rozmachem. Nad Wieprzówką powstanie kładka dla jednośladów

Wycieczki rowerowe zyskują coraz większą popularność, choć ciągle niewiele jest w naszym regionie atrakcyjnych szlaków przygotowanych z myślą o rowerzystach. Powoli jednak się to zmienia. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla 21-kilometrowego odcinka trasy Velo Skawa, łączącego Wadowice z Podolszem.

Ma on prowadzić głównie istniejącymi drogami rowerowymi, publicznymi oraz gruntowymi, po koronach wałów przeciwpowodziowych, terenach leśnych oraz gruntach prywatnych. W ramach przedsięwzięcia powstanie między innymi kładka nad potokiem Wieprzówka, dzięki czemu rowerzyści nie będą musieli korzystać z mostu na drodze krajowej nr 28. Planowany jest także bezkolizyjny przejazd pod mostem drogowym i kolejowym w Zatorze, z ominięciem drogi krajowej 44 oraz linii kolejowej nr 94.

W Wadowicach, obok stadionu LKS Skawa projektowany odcinek połączy się ze zmodernizowaną w ubiegłym roku ścieżką rowerową, wiodącą do Jaroszowic – Zbywaczówki. Cała trasa Velo Skawa ma mieć 126 km długości. Będzie łączyła Suchą Beskidzką z miejscowością Hutki w powiecie olkuskim.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy