reklama
reklama

Koniec chaosu. Rewolucja w trzynastu miejscowościach

Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2022 17:49, eł

Łatwiej będzie trafić, bo skończy się bałagan w adresach.

Koniec chaosu. Rewolucja w trzynastu miejscowościach

O tym, że w trzynastu miejscowościach gminy Wadowice planowane jest wprowadzenie nazw ulic, pisaliśmy już we wrześniu ubiegłego roku. Teraz ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na razie dla mieszkańców jednej z wiosek, ale niebawem zaczną się dla następnej, a potem kolejnych. Ludzie mogą zaakceptować proponowane nazwy lub zgłosić własne propozycje.

22 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne w spawie nadania nazw ulicom w Stanisławiu Górnym. Potrwają jeszcze do 6 maja. Zaproponowane nazwy w tej miejscowości to: ks. Zygmunta Kuźmy, Sosnowa, Dębowa, Zabłocie, Czerna, Łubianki, Obuwnicza, Wiejska, Pawlikówka, Pod Dzwonkiem, Za Potokiem, Kalwaryjska. Tutaj dostępna jest mapka, na którą zostały one naniesione.

Kto nie zgadza się z nazwą wybraną dla swojej ulicy, może zasugerować inną. Trzeba w tym celu pobrać, wypełnić i złożyć w Urzędzie Miejskim w Wadowicach formularz, który w wersji papierowej dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańca magistratu, a w elektronicznej tutaj. Podobne konsultacje dla mieszkańców drugiej miejscowości (Kleczy Górnej) potrwają od 5 do 19 maja.

W następnej kolejności o nazwach ulic będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy Wysokiej, Kleczy Dolnej i Barwałdu Dolnego. Drugi etap rewolucji adresowej obejmie Babicę, Gorzeń Dolny i Górny, Jaroszowice, Kaczynę, Ponikiew, Roków oraz Zawadkę.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy