reklama
reklama

Kolejna miejscowość doczeka się boiska z prawdziwego zdarzenia

Gospodarka, Wiadomości, 28.04.2022 10:55, eł

Zastąpi ono sfatygowany betonowy plac.

Kolejna miejscowość doczeka się boiska z prawdziwego zdarzenia

Są gminy, w których już wszystkie stare betonowe boiska przeszły do historii. Wadowicka wciąż jest za nimi w tyle, ale i w niej sytuacja powoli się poprawia. Niebawem zniknie kolejny relikt przeszłości, znajdujący się na jej terenie – betonowe boisko przy szkole podstawowej w Ponikwi.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wyjaśnia, że mieszkańcy tej miejscowości już od lat prosili o budowę nowego obiektu, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie tej inwestycji. - Jak znalazł się teren przeznaczony na sport i rekreację, okazało się, że działka jest prywatna i ciężko ją kupić. Jak znalazła się fajna gminna działka, nie puszczał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i nie było do niej dojazdu… - tłumaczy. Ostatecznie zapadła decyzja o modernizacji istniejącego w tej miejscowości boiska. - Jest to malutki plac, ale wystarczający, żeby stworzyć tam fajny obiekt wielofunkcyjny – zapewnia burmistrz.

Została już podpisana umowa na wykonanie projektu tej inwestycji. Powinien on być gotowy jeszcze w tym roku. Przed jego końcem mają być też wydane wszelkie niezbędne do przeprowadzenia prac pozwolenia. - Później będziemy się starać o środki zewnętrzne na realizację inwestycji. Będzie to prawdopodobnie boisko z nawierzchnią poliuretanową, przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną z ogrodzeniem i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, o co tak bardzo zabiegał nieżyjący już niestety sołtys Ponikwi, śp. Andrzej Cupek – podkreśla Bartosz Kaliński.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy