reklama

Kolejny bardzo niebezpieczny zakręt w Wieprzu [FOTO]

, Wiadomości, 17.07.2016 13:00, PG
Niebezpieczne miejsce na drodze Andrychów - Zator.
Kolejny bardzo niebezpieczny zakręt w Wieprzu [FOTO]

Na drodze wojewódzkiej, w rejonie stawów, w Wieprzu nie trudno o wypadek.

Znajduje się tam ostry zakręt gdzie samochody już nie raz wypadały z drogi.

 

Zobacz: Tir wpadł w poślizg i na kilka godzin zablokował drogę [FOTO]


Okoliczni mieszkańcy oraz kierowcy apelują o zamontowanie lub przedłużenie umieszczonej kilka metrów dalej barierki, która może uratować komuś życie.

 

Zobaczcie jak to wygląda.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

-JOE-, 01.08.2016 22:16

1 Nie ma dobrych kierowców bo ci co tak myśleli o sobie to pozostał po nich krzyż przy drodze. 2 Irytujące są wypowiedzi ludzi bez prawa jazdy w tej kwestii. 3 Stan techniczny wielu pojazdów poruszających się po naszych drogach też wpływa znacząco na bezpieczeństwo no ale co maja zrobić ci którzy bez pojazdu stracą pracę a na lepszy niż ten co mają ich nie stać.

maria, 18.07.2016 16:21

duduś daj spokój piszę ostro o złych kierowcach i o bandytach drogowych a tacy jak Ty beti i inni próbują ich tłumaczyć bo drzewo bo inny też objechał rogatki kolejowe to kierowca busa też mógł objechać bo kierowca ma milion spraw na głowie a pociąg jedzie raz na ruski rok to może wjechać pod pociąg a to wszystko bo mamy złych kierowców małe kary wyprzedzanie na ciągłych liniach zabierać prawo jazdy bo się wy zabijamy OLI właśnie o tym pisze. ale duduś idzie w zaparte duduś to nie drzewa winne to kierowcy łamiący przepisy są winni wszystkich tragedii na drogach. Pisałam już Gierałtowice wioska dwa samochody na drodze i jeszcze do siebie wpie rdo liły. tak panowie i panie kierowcy.

oli2013, 18.07.2016 11:17

TRAGEDIA TO JEST NA "KOLANACH" (droga powiatowa z Wieprza na Wadowice- ul. Wadowicka! ) W zeszłym roku widniał tam znak ograniczenia prędkości do 50 km/h. Samochody, Gruchy z betonem, tiry (z ogromnym załadunkiem) oraz samochody osobowe robią sobie tam zjazdy jak na torze wyścigowym! (również mieszkańcy moi drodzy)) Powstało tam w ostatnim czasie kilka domów, i zamiast zatroszczyć się o Życie i zdrowie mieszkańców ( tam nie ma chodnika ani ściażki utwardzonej na dół) w tym roku postanowiono pomóc PIRATOM DROGOWYM zwiększając prędkość do 70 km/h (wiem że żadna z tych prędkości jest nierespektowana) To jest skandal! niejednokrotnie byłąm świadkiem ogromnego pisku opon, ratowania się z wyhamowaniem- skręcając pod prąd, zjazdem z drogi czy stłuczką! NIKOGO NIE INTERESUJE BEZPIECZEŃSTWO W TYM REJONIE! a większość tamtędy jeździ. MAM NEWSA, zachęcam Was do przyjrzenia się tej sprawie. Krótki sprawdzian (pobycia w tym rejonie 30 min-wyjaśni Wam wszystko :) ) Dodatkowo droga jest nieoświetlona. Pieszy w kontakcie z autem na standardowej drodze nie ma szans, tam jest szereg utrudnień które sprawiają dodatkowe zagrożenie. Natężenie ruchu- od rana do wieczora bardzo duże! Owszem Jest to droga którą Andrychów zrobił sobie "obwodnicę" na Wadowice na czas remontu mostu, jednak ta sytuacja trwa! To prawda- przejazd koło stawów jest niebezpieczny ( tak jak piszecie) ale tam samochody (również tiry) nie są w stanie rozwinąć tak prędkości jak na ul. Wadowickiej- pędząc z góry przy zakrętach ostrzejszych niż 90 st. ponad 80 km/h. Na koniec dodam tylko że jest tylko kilka metrów barierek na odcinku jakoeś 2 km. Reszta to znaki ostrego niebezpiecznego zakrętu które zatrzymać mogą najwyżej muchę .

dudek, 18.07.2016 09:54

mańka, sama piszesz, że,, ten co jest winny wyjdzie z tego cało ". Obyś nie musiała pochować kogoś niewinnego ,co nie wyszedł i chcąc uniknąć niebezpieczeństwa zjechał na pobocze lub został tam zepchnięty. Znam wiele takich przypadków.. Na Kocierz są ograniczenia prędkości więc nie takie drogi i nie takie drzewa mam na myśli. Drzewa owszem, ale w rozsądnej odległości lub oddzielone rowami. A tak z innej beczki to udowadniasz, że ,, Polski język - trudny język.

maria, 18.07.2016 08:46

dudek na twój mózg na pewno nie czekam bo to mózg wariata a ty dopasuj prędkość do warunków na drodze to nie będziesz miał czołowego zderzenia a teraz puknij się w czoło dla bandytów drogowych wycinać drzewa a to dopiero pajac wyciąć drzewa na Kocierz wyciąć z Międzybrodzia na Straconkę oj dudek dudek szkoda tylko że jest tak jak pisze guide bo bandyci drogowi niech się zabijają a ich czaszki powinny wisieć dla przestrogi na gałęziach tych drzew tak duduś.

dudek, 17.07.2016 21:06

maria, może faktycznie jestem śmiertelnym zagrożeniem dla tych drzew, które są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi. Pisząc o odbiciu w prawo miałem na myśli nie tylko zbyt szybką jazdę, ale też np. uniknięcie czołowego zderzenia. Nie wiem czy ty czekasz na jakieś narządy? Sądząc po Twoim komentarzu to chyba na mózg.

maria, 17.07.2016 18:52

guide, zgadzam się z Tobą taka jest prawda ten co jest winny to wyjdzie z tego na cało.

guide, 17.07.2016 17:54

nie zawsze ci co giną są sami sobie winni często pomaga im ktoś inny, któremu nic się nie stanie

maria, 17.07.2016 14:07

dudek śmiertelnym zagrożeniem jesteś ty zastanów się co piszesz wyciąć drzewa a co nasze dzieci na to powiedzą starzy nie umieli jeździć to drzewa wycieli czy to droga szybkiego ruchu??? trzeba dopasować prędkość w/g znaków i będzie w ok a kto nie dopasuje prędkości to będzie nawozem dla tych drzew i jeszcze można wykorzystać jego narządy. a zakręt normalny jakich wiele.

dudek, 17.07.2016 13:23

Zakręty są wszędzie, mniej lub bardziej ostre. Trzeba odpowiednio dostosowywać prędkość. Większy problem stanowią rosnące przy drogach drzewa / na zdjęciu/ . Bo jeżeli ktoś na wskutek ,,wyrzucenia" na zakręcie, czy z innych przyczyn np. coś wyskoczy nagle na drogę lub w celu uniknięcia czołowego zderzenia musi odbić w prawo to przy zderzeniu z drzewem nie ma szans a w rowie pewnie by się zatrzymał. Więc w pierwszej kolejności trzeba apelować o wycinkę drzew stanowiących śmiertelne zagrożenie.