Świetne wyniki reprezentantów naszego terenu w Beskidzkim Toporze

Sport, Wiadomości, 14.05.2023 17:34, eł

Biegali na dystansach od 10,5 do 104 km.

Wczoraj (13 maja) na górskich szlakach Beskidu Małego rozegrana została impreza biegowa DrewHome Beskidzki Topór. Jej uczestnicy mieli do wyboru pięć tras różnej długości – od 10,5 do 104 km. Największym powodzeniem cieszyły się średnie dystanse – 25,6 i 43 km. W sumie na wszystkich wystartowało 541 zawodników, z których nie każdy dobiegł do mety.

Jednak najkrótszy bieg, nazywany Beskidzką Dychą, ukończyli wszyscy. Jako pierwszy do mety dotarł Przemysław Wróbel ze Stryszowa. 10,5 km pokonał w 51 minut i 3 sekundy. Spośród zawodników z naszego terenu świetnie spisali się również: Adam Wójcik z Choczni (3. miejsce, czas 52:18), Bartłomiej Pojnar z Tomic (4. miejsce, czas 53:14), Jakub Cierpiałek z Wadowic (6. miejsce, czas 55:10), a także Anna Kosycarz z Choczni, która w generalnej klasyfikacji biegu była trzynasta, ale w gronie kobiet zajęła drugą lokatę. 10,5 km przebiegła w godzinę, cztery minuty i trzy sekundy.

W czołówce Beskidzkiego Toporka, czyli biegu na 25,6 km, zabrakło uczestników z naszego terenu. Natomiast w Beskidzkim Toporze, rozgrywanym na dystansie 43 km, najlepszy okazał się Tomasz Skupień ze Skawinek w gminie Lanckorona. Pokonał trasę w 3 godziny, 23 minuty i 16 sekund.

Z kolei w Beskidzkim Toporze Ultra (73 km) nieźle spisał się Dariusz Biegun z Sułkowic, któremu przebiegnięcie tego dystansu zajęło 9 godzin, 4 minuty i 3 sekundy. Uplasował się na dziewiątym miejscu. W Topornej Setce, czyli najdłuższym biegu Łukasz Jamróz z Wadowic wywalczył siódmą lokatę w generalnej klasyfikacji, ale pierwszą w swojej kategorii wiekowej (M40). 104 km pokonał w 13 godzin, 52 minuty i 25 sekund.