reklama
reklama

Biegną beskidzkimi szlakami. Najdłuższa trasa ma 104 kilometry!

Sport, Wiadomości, 13.05.2023 08:49, EŁ/WB

Pogoda znów dopisała.

Biegną beskidzkimi szlakami. Najdłuższa trasa ma 104 kilometry!

W sobotę (13 maja) wczesnym rankiem rozpoczęła się siódma edycja biegu DrewHome Beskidzki Topór. Jego uczestnicy pokonują jeden z pięciu wybranych dystansów górskimi szlakami. Najkrótszy z nich ma 10,5 km, a najdłuższy aż 104 km długości! Wystartowało w sumie 541 osób.

Wyruszyli z alei Adam Wietrznego w Andrychowie. Największym powodzeniem cieszy się bieg o nazwie Beskidzki Toporek, rozgrywany na dystansie 25,6 km. Zdecydowało się wziąć w nim udział 189 zawodników. Drugim pod względem największej ilości uczestników jest bieg na 43 km. Wystartowały w nim 152 osoby.

Zawodnicy przyjechali z całej Polski, a nawet z zagranicy, ale nie brakuje wśród nich również mieszkańców naszego terenu. Są między innymi biegacze z Andrychowa, Wadowic, Kęt, Czańca, Choczni, Tomic, Witanowic, Radoczy, Graboszyc, Stryszowa, Inwałdu.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama