reklama
reklama

„Żadna zmiana nie została wprowadzona bez powodu” – mówi wiecestarosta o przebudowie drogi

Gospodarka, Wiadomości, 14.05.2023 15:43, eł
Modernizacja ulicy Lenartowicza w Andrychowie wzbudza duże emocje.
„Żadna zmiana nie została wprowadzona bez powodu” – mówi wiecestarosta o przebudowie drogi

Od kilku tygodni piszemy o różnych elementach przebudowy ulicy Lenartowicza w Andrychowie, które dziwią, irytują lub nawet bulwersują ludzi. Ostatnim z nich było przesunięcie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 5. Niektórych mieszkańców oburzyło, że zamiast zostawić zebrę tam, gdzie była, wycięto drzewo, by umożliwić jej przeniesienie.

Wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec po naszych pytaniach na ten temat przeanalizowała projekt przebudowy ulicy i porównała jego ustalenia z sytuacją w terenie. – To nie jest jedyne przejście, które będzie przesuwane w trakcie tej inwestycji. Nie można bowiem patrzeć na ten jeden element punktowo. Trzeba to zrobić w kontekście całego projektu. To jest obszar od ulicy Włókniarzy, przez rondo i całą długość Lenartowicza. Projektant miał koncepcję tej modernizacji. Na przykład nowe miejsca parkingowe musiał dostosować do tej infrastruktury, która tam już istniała. Ta, którą się dało zmienić, została zmieniona. Tak jest między innymi z niektórymi przejściami dla pieszych, które trzeba dopasować do pozostałych elementów – mówi Beata Smolec.

Wicestarosta podkreśla, że mieszkańcy Andrychowa długo upominali się o remont ulicy Lenartowicza, a kiedy wreszcie się go doczekali, szukają dziury w całym. – Dobrze, że zwracają uwagę na różne szczegóły, bo część rzeczy, które zgłaszali, została uwzględniona. Chociażby obniżenie krawężnika na samym końcu ulicy. Ale trudno patrzeć punktowo na każdy element, by gdybyśmy zaczęli to robić, doszlibyśmy do jakichś naprawdę dziwnych wniosków – podkreśla.


Foro: Edyta Łepkowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 14.05.2023 20:00

Pełna zgoda z panią Beatą, przy najbliższych wyborach samorządowych wyborcy nie powinni oceniać punktowo, tylko holistycznie przesunąć i wywalić cały zarząd wraz z radą powiatu w kontekście pełnego głosowania. Tak, aby dostosować cały projekt do potrzeb społeczeństwa, bez wyciągania naprawdę dziwnych wniosków. Taką elektorat ma koncepcję odnowy.

Koniczynka, 14.05.2023 18:25

Dlaczego przed blokiem Lenartowicza 19 podniesiono chodnik aż o pół metra??? Projektant czy wykonawca za to odpowiada???

Koniczynka, 14.05.2023 18:23

A na osiedlu już od kilku tygodni kilkanaście lamp ulicznych nie świeci i tablica na przystanku przy ulicy włókniarzy. Zero reakcji ze strony urzędu miasta. A podobno mają system który natychmiast ich o usterkach powiadamia.

Koniczynka, 14.05.2023 18:22

Pilnie to trzeba przebudować rondo i przesunąć w stronę Intermarche. A robotnicy mówią że rondo pozostanie takie jakie jest. Ręce opadają. Robią byle co i byle jak!!!!!!

Andrzej Kowalski, 14.05.2023 16:01

Z dokładnością do 2 miejsc

Andrzej Kowalski, 14.05.2023 16:00

Witam serdecznie na antenie mam tylko jedno krótkie pytanie o ile dokładnie zostanie zwiększona liczba miejsc parkingowych ( z uwzględnieniem tych skasowanych miejsc) Bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam