reklama
reklama

Nagła śmierć prawnuka Emila Zegadłowicza [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 16.05.2023 20:01, eł

Miał zaledwie 32 lata...

Nagła śmierć prawnuka Emila Zegadłowicza [AKTUALIZACJA]

Wadowiczanin Mateusz Hugo Zegadłowicz najbardziej znany był jako prawnuk poety i prozaika Emila Zegadłowicza. Choć przyszło mu żyć w cieniu sławnego pradziadka, sam był bardzo intrygującą, choć nieco ekscentryczną postacią.

Zmarł nagle w piątek, 12 maja, mając zaledwie 32 lata. Pogłoski o tym fakcie szybko rozprzestrzeniły się po Wadowicach. Dzisiaj jego siostra Olimpia Zegadłowicz potwierdziła na swoim facebookowym profilu, że jej brat nie żyje.

Mateusz Zegadłowicz ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, a następnie zdobył tytuł licencjata na Akademii Ignatianum w Krakowie. Dyplom magistra uzyskał z kolei na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajmował się szeroko rozumianą działalnością kulturalną. Był jednym z założycieli i koordynatorem Klubu Tygodnika w Wadowicach, w którym przygotowywał oraz prowadził spotkania z pisarzami. W przeszłości działał jako przewodnik w muzeach, w tym w dworku Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym. Później grywał w różnych produkcjach telewizyjnych.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 18 maja. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym św. Piotra Apostoła w Wadowicach o 14.00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o 13.30.

Foto: Facebook/Olimpia Zegadłowicz

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy