reklama
reklama

W regionie powstaje nowy supermarket Aldi

Gospodarka, Wiadomości, 14.05.2023 14:06, eł

Będzie sąsiadował ze sklepem innej dużej sieci.

W regionie powstaje nowy supermarket Aldi

W ubiegłym roku wyburzono w Wadowicach trzy budynki. Był to ciąg kamieniczek nad Choczenką, naprzeciwko siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Znikły one z powierzchni ziemi w zaledwie tydzień. W ich miejscu powstaje supermarket.

Trzy połączone ze sobą budynki opatrzne były numerami 1, 3 i 5 przy ulicy Wojska Polskiego. W jednym z nich ostatnimi czasy mieścił się sklep z artykułami rolniczymi, w drugim zakład fryzjerski, a trzeci, znajdujący się pośrodku, był już od dłuższego czasu opuszczony, jeśli nie liczyć bezdomnych, którzy szukali w nim schronienia.

Cały ten ciąg kamieniczek był w kiepskim stanie technicznym i wręcz groził zawaleniem. Stąd też nadzór budowlany zadecydował, że konieczna jest jego rozbiórka. Dokonała jej spółka deweloperska BongoInvest, która wykupiła ten teren. Teraz na działkach po wyburzonych budynkach powstaje nowy supermarket Aldi. Inwestorem jest Studio Projektowe Wajdzik z Wadowic. W ramach inwestycji, oprócz pawilonu handlowego wraz z miejscami postojowymi wybudowana zostanie też kładka dla pieszych nad Choczenką.

W Wadowicach nie brakuje supermarketów, więc zapewne kolejny nie jest specjalnie potrzebny. Jeden z nich (Netto) znajduje się praktycznie tuż obok powstającego Aldi, tyle że na drugim brzegu Choczenki. Czy nowy ma w tym miejscu rację bytu?

Obecnie najbliższy Wadowic sklep Aldi znajduje się w Andrychowie. Nie jest on tak oblegany, jak inne supermarkety w mieście, ale ma wierną grupę stałych bywalców, których przyciąga inną od pozostałych ofertą. Jest tam bowiem sporo produktów niedostępnych gdzie indziej. Niemniej, nie da się ukryć, że ruch w tym markecie panuje zazwyczaj niewielki. Przeważnie działa w nim tylko jedna kasa, co w zupełności wystarczy do obsługi klientów.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy