reklama

Międzynarodowy sukces biegacza spod Zatora

Sport, Wiadomości, 09.06.2022 15:00, eł
Tomasz Wójcik już wielokrotnie dał się poznać jako świetny biegacz.
Międzynarodowy sukces biegacza spod Zatora

Tomasz Wójcik z Rudz w gminie Zator ze świetnym wynikiem zakończył organizowany w wielu miastach bieg uliczny Wings for Life (ang. Skrzydła dla Życia). Rywalizując z ponad 100 tys. uczestników w różnych lokalizacjach na całym świecie, uplasował się na 35 miejscu w rankingu głównym. Co więcej, zajął czwartą lokatę wśród zawodników startujących w mieście, w którym i on przystąpił do biegu – w Wiedniu.

Wings for Life World Run to międzynarodowy bieg charytatywny, organizowany jednocześnie w 33 miastach na świecie. Całkowity dochód z tego wydarzenia przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. To bieg inny od wszystkich pozostałych, nie tylko ze względu na swoją skalę i przyświecający mu szlachetny cel. Nie ma w nim bowiem mety. Wszyscy zawodnicy startują w tym samym czasie, a w pół godziny później w każdym mieście wyrusza za nimi specjalny samochód. Każdy uczestnik, którego doścignie ów pojazd, odpada z biegu. Zwycięża ten, który najdłużej utrzymuje się przed samochodem i pokona najdłuższy dystans.

W Polsce bieg Wings for Life odbywa się zawsze w Poznaniu. Jednak Tomasz Wójcik z Rudz wystartował w Wiedniu. We wszystkich lokalizacjach na świecie do tegorocznego biegu przystąpiło łącznie ponad 100 tys. zawodników. Biegacz z Rudz pokonał dystans 51 km 730 m. W głównym rankingu dało mu to 35 miejsce. Zaś wśród tych, którzy biegli razem z nim ulicami Wiednia, zajął czwartą lokatę.

Tomasz Wójcik ma na koncie wiele sukcesów w różnych biegach. Jest zwycięzcą wielu ulicznych imprez, między innymi w Wadowicach, Oświęcimiu, Brzeszczach, Kętach, Osieku, Porąbce, Piekarach Śląskich, Chrzanowie, Zakopanem, Spytkowicach, Lędzinach, Miliczu, Bochni. Najwyższe laury zdobywał także we Francji: w Montauban, Caussade, Montricoux, Montbeton i Beaumont-de-Lomagne. Osiągał też bardzo wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski Masters w lekkiej atletyce (halowych i nie tylko). Na różnych dystansach zdobywał w nich złote, srebrne i brązowe medale.Foto: UM w Zatorze

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama