reklama

Dwudziestokilometrowy objazd. Na tydzień zamkną dwa przejazdy kolejowe

, Gospodarka, Wiadomości, 09.06.2022 16:45, eł
Szybciej będzie na piechotę...
Dwudziestokilometrowy objazd. Na tydzień zamkną dwa przejazdy kolejowe

Taka sytuacja będzie miała w powiecie suskim. Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, w związku z modernizacją linii kolejowej łączącej Suchą Beskidzką i Zakopane, planuje przebudowę dwóch przejazdów kolejowych. Prace potrwają od 14 do 21 czerwca.

Największe utrudnienia spowoduje przebudowa przejazdu na ulicy Sportowej w Makowie Podhalańskim. Zostanie on na cały tydzień całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. Piesi nadal będą mogli tamtędy przechodzić. A ponieważ ulica Sportowa stanowi część drogi powiatowej łączącej Maków Podhalański z Grzechynią, spowoduje to ogromne utrudnienia. Objazd, który wykonawca przebudowy wyznaczył dla przejazdu samochodem z jednej z tych miejscowości do drugiej (a obie ze sobą graniczą), ma aż 20 km długości! Prowadzi przez Białkę, Skawicę i część Zawoi.

Drugi przejazd do przebudowy znajduje się na ulicy Przemysłowej w Suchej Beskidzkiej. On również zostanie zamknięty na okres od 14 do 21 czerwca, ale w tym przypadku objazd nie będzie tak długi. Większy problem będą mieli tylko kierowcy cięższych pojazdów. Najkrótszy objazd wiedzie bowiem przez most nad Stryszawką, na którym obowiązuje ograniczenie tonażu do 10 ton.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy