reklama

Wszyscy śmieją się z Andrychowa?

, Polityka, Wiadomości, 27.12.2011 17:00, ks
Niczym bumerang wraca sprawa andrychowskich kaczek. Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej znowu ten temat na wiele minut przyciągnął uwagę samorządowców.
Wszyscy śmieją się z Andrychowa?

Podczas grudniowej sesji doszło do długiej wymiany zdań w tej sprawie pomiędzy radnym Krzysztofem Kubieniem, a burmistrzem Tomaszem Żakiem.


Radny Kubień uważa, że  z powodu emisji reportażu o kaczkach m.in. w Wiadomościach TVP, miasto narażone zostało na śmieszność. Radny przypomniał, że kilka tygodni wcześniej podczas sesji pytał, czy nie ma ważniejszych spraw w mieście, niż zajmowanie się sprawami "castingu" na opiekuna kaczek.

 

- Ile razy jeszcze nasza gmina będzie wystawiana na kpiny i śmieszność, w związku z tym, co widziałem ostatnio w telewizji? Ja mam taką nadzieję, że nasza gmina nie będzie tematem drwin i kpnin ze strony mieszkańców innych miasta – mówił radny K. Kubień. Pytał, czy znowu planowane są "konkursy", które wystawią Andrychów na śmieszność.- Kto zaprosił telewizję – nie wiem. Przyjechali redaktorzy, zapytali, obowiązkiem władz samorządowych jest odpowiadać na pytania mediów – odpowiadał burmistrz Andrychowa. - Dla mnie tam (w reportażu TV) nie było nic gorszącego, ani śmiesznego. Mówienie o Andrychowie nawet w takim kontekście wcale nie jest złe -  sądzi burmistrz. Uważa, że to była w pewnym sensie promocja Andrychowa, bo w czasie najlepszej oglądalności kilkanaście mln osób usłyszało o Andrychowie.- Odbiór tego, co się stało, to jest subiektywna ocena każdego z nas - komentował wypowiedź burmistrza radny Kubień.


Burmistrz poinformował, że „konkurs” na opiekuna kaczek miał na celu obniżenie kosztów opieki nad ptakami na stawie i ten cel został osiągnięty. Teraz ptakami będzie się zajmować firma, która jest właścicielem mini zoo w Inwałdzie. Umowa opiewa na ok. 1,4 tys. zł brutto miesięcznie. Poprzedniemu opiekunowi miasto płaciło o ok. 400 zł więcej, ale miał on nieco większy zakres obowiązków.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

diter, 23.01.2012 11:13

igor5 jeszcze zapomniałeś dodać pięć stów na kucharkach

asquit, 29.12.2011 00:15

Tylko co my z tej promocji mamy. Obwodnicę?

yeti1, 28.12.2011 20:58

sam głosowałeś na TŻ i to zaledwie 12 miesięcy temu - to nie narzekaj!

igor5, 28.12.2011 20:29

wernix - całe szczęście,że już nie rządzą Twoi idole...a Zdzisek i tak wszystko propagandowo przedstawi w taki sposób,że ciemny lud to kupi...tu zaoszczędzi 4 stówy na kaczkach,tam 3 stówy na sprzątaczkach i będzie się żyło lepiej...wszystkim...

westwi78, 28.12.2011 08:47

Oszczędność na nowym opiekunie to podobno 400 zł/mc. Z tym że nie będzie on sprzątał wokół stawu. To kto to będzie robił? Za darmo? Coś czuje że per saldo wyjdzie to drożej.

wernix, 27.12.2011 22:54

Pomysłem opozycji było np. podanie Żakolandii na tacy dwóch gotowych projektów komunikacyjnych, które miały wyprowadzić lokalnych ruch samochodowy poza Krakowska i centrum miasta, czyli tłumacząc \"nowym\" świetnym kadrom w UM - ludź z Lenartowicza (niestety, wyborca Pietrasa także, tfu!) jadąć do Kęt nie musiałby stać w korku na Krakowskiej ani przeciskać się koło garaży i przedszkola na Starowiejskiej. Zjechałby sobie spokojnie Włókniarzy, zwolnił !!!! przed rondem koło SP 4 (bo inaczej się nie da, chyba że w Żakolandii) i po paru minutach byłby na Białej Drodze. Gdyby jednego fragmentu nie uwalono, a drugiego nie spieprzono, już prawdopodobnie teraz jeździlibysmy w miare normalnie. A rolą opozycji jest także patrzenie na rece władcy i jego dworzan. Gdyby nie Kubień, pewnie nie dowiedzielibysmy się, że w przyszłym roku władcy Andrychowa wydadzą z naszych pieniedzy 42 tysiace złotych na projekt turborond i innych atrakcji na zbiegu Krakowskiej i 1 Maja, których realizacja jest najdelikatniej mowiąc wątpliwa. Ale będzie się czym w Nowinach pochwalić. A nie taniej by wyszła zwyła reklama?

lukas, 27.12.2011 20:23

Temat zastępczy. Cała ta opozycja powinna wreszcie coś konkretnego zaproponować. Jakiś pomysł, projekt uchwały itp a o niczym takim od roku nie czytałem. Tylko czepianie się wszystkiego. Chociaż z drugiej strony.... od tego jest opozycja. Na górze i na dole w gminie A jeśli chodzi o wpis czarnego - to większość ludzi nie zna osobiście tych, na których głosują. Co najwyżej z plakatu

igor5, 27.12.2011 19:30

może Zdzisiek poda również oszczędności,które poczynił na swoim dworze zamiast chwalić się głupimi czterema stówami...sprzedał kubik drzewa do kominka i zwolnił sprzątaczki....może coś jeszcze ???

czarny15, 27.12.2011 17:15

@mamdosc Znasz chociaż jednego z nich? Ze takie wnioski wyciągasz? :)

mamdosc, 27.12.2011 16:51

Kubień przecież jest sterowany przez Pietrasa. Mówi i robi na sesjach to co mu Pietras każe a Wy to kupujecie.

kamil, 27.12.2011 16:33

Oglądałem ten materiał w telewizji i też nie uważam aby miasto zostało wystawione na śmieszność, a wręcz przeciwnie - Andrychów został przedstawiony w pozytywnym świetle. Pamiętam też reportaż o Andrychowie, burmistrzu Pietrasie i jego \"pałacu\". To była wtedy antypromocja

czekfra, 27.12.2011 15:53

\"Większy zakres obowiązków\" przejmie ktoś inny za kwotę pewnie większą niż zaoszczędzone 400 zł i oszczędności będą w tzw. d...ie. Zresztą o czym my tu mówimy, o jakich kwotach oszczędności - Żakolandia po raz kolejny się ośmiesza.