reklama

W Andrychowie młodzi chcą mieć wpływ na władzę

, Polityka, Wiadomości, 05.08.2022 14:10, red
Do urzędu wpłynęła niedawno specjalna petycja
W Andrychowie młodzi chcą mieć wpływ na władzę
Do Urzędu Miejskiego w Andrychowie trafił petycja w sprawie utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy. Do tej pory, nie wiedzieć czemu, takowego gremium nie ma w Andrychowie, choć w w wielu sąsiednich gminach już funkcjonuje.

W Andrychowie działa za to wybierana w wyborach samorządowych Rada Miejska. Jest też Rada Seniorów.


Autor petycji, Patryk Janusz Król, argumentuje, że utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym.

- Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także
będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej - pisze autor petycji.

Do utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy potrzeba teraz dobrej woli ze strony radnych Rady Gminy, którzy prawdopodobnie po wakacjach podejmą decyzję w tej sprawie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gepard czester, 05.08.2022 18:10

Gówniorze chca żądzić haha do kiożek tam a nie. Młody człowiek jest zagupi zeby decydowac o czyms