reklama

W Andrychowie ma powstać nowa droga

, Gospodarka, Wiadomości, 05.08.2022 09:10, red
W tym tygodniu ogłoszono przetarg na wykonanie projektu.
W Andrychowie ma powstać nowa droga
W Andrychowie nie ma szans na budowę obwodnicy z prawdziwego zdarzenia - objazd miasta będzie możliwy dopiero po wybudowaniu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli nowej drogi ekspresowej z Bielska-Białej do podkrakowskiego Głogoczowa. Kiedy? Najnowszy plan zakłada, że BDI pojedziemy w 2030 roku.


Andrychów radzi więc sobie budową mniejszych dróg, które w jakimś stopniu na pewno usprawniają poruszanie się po różnych częściach miasta. Wiele lat temu wybudowano tzw. miniobwodnicę, czyli ulicę Przemysłową. Kilka miesięcy oddano do użytku łącznik pomiędzy ulicami Krakowską a Tkacką.

Teraz władze Andrychowa chcą wybudować drogowe połączenie pomiędzy ulicami ul. Dąbrowskiego z ul. Wyzwolenia w Andrychowie. W tym tygodniu ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej takiej inwestycji.

Przetarg ogłoszono na:
„Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji ZRID dla zadania pn.: „Budowa łącznika ul. Dąbrowskiego z ul. Wyzwolenia w Andrychowie”, na podstawie Programu funkcjonalno – użytkowego oraz Koncepcji projektowej układu drogowego opracowanych przez Pracownię Inżynierską KLOTOIDA Sp. komandytowa Sp. z o.o. , ul. Bochenka 16 a, 30 – 693 Kraków, oraz ze zmianą funkcji ciągu pieszo – rowerowego na zatokę parkingową w ciągu odcinka drogi łączącej ul. Wyzwolenia z al. A. Wietrznego i budową dodatkowego kolektora kanalizacji deszczowej odprowadzającego wody opadowe do rzeki Wieprzówki z odcinka drogi łączącej ul. Dąbrowskiego z al. A. Wietrznego."

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na wykonanie dokumentacji. Później będzie można myśleć o budowie. Czyli łącznik może powstać w okolicach 2024-25 roku.

foto: dokumentacja przetargowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 05.08.2022 21:42

Czyli Pańska rozdu po dwakroć !! TRAGEDIA !! No to są zwykłe GNOJE i ......... .

Archanioł Michał, 05.08.2022 21:37

:)) chciałem przytoczyć dyskusje na temat z innego watko, a tu taki galimatias. ( KTO WAM PISAŁ TĄ STRONĘ POWTARZAM PYTANIE?) Dobra do rzeczy. To czysta schiza. Ciekawe kto tam w tym grajdole gminnym ma tak nasrane w umyśle? Tworzy alejki i odpoczynek, a pod nosem obwodniczka, tak by UPRZYJEMNIĆ RYKIEM SILNIKA KANIKUŁĘ. Skłaniam sie do tezy , pytania @Zakologa, KTOŚ MUSI ZAROBIĆ I TYLE ! TRAGEDIA.

Archanioł Michał, 05.08.2022 21:22

@FeelFree - Pewnie taki łącznik w jakimś stopniu poprawiłby komunikację mieszkańców Rzyk, Bolęciny i części Sułkowic na kierunku do Wadowic, Zagórnik ma własny by-pass i nie potrzebuje takiego usprawnienia. Ale nie w dobrostanie kierowców jest problem tylko w możliwościach finansowych Gminy. W tym roku Andrychów leciutko licząc znacznie przekroczy 90 milionów długu. Również w tym roku stopa referencyjna podskoczyła o 6,5% i jeszcze podskoczy, czyli sam koszt tego dłużnego kapitału wzrośnie o 6,3 miliona i to jest dopiero wartość referencyjna, od tego pożyczkodawcy dopiero będą naliczać swoje koszty i odsetki. Na domiar złego z bilansu budżetu miasta znikło całe 500+ i pomniejsze socjale, czyli nasz stosunek długu do budżetu uniemożliwi rolowanie zadłużenia poprzez zaciąganie nowych kredytów. Ale i to nie jest koniec złych informacji bo jeszcze rząd od lipca obniżył pierwszy próg podatkowy, co szacując dla Andrychowa oznacza spadek dochodów Gminy od 90 % podatników. Podsumowując nasza Gmina w najbliższych latach niczego nie wybuduje, miasto jest na musiku ze stawem Anteckiego musi go dokończyć i musi dokapitalizować AEC, ponieważ klienci komercyjni za niewywiązywanie się z umów zrobią Mirkowi z dupy jesień średniowiecza w postaci odszkodowań za brak realizacji zapisów umowy. Mirek oczywiście trochę zaoszczędzi na klientach komunalnych, ale to będzie kropla w morzu jego długów. Dlatego każdy papierowy projekt, który umożliwia jeszcze jakieś wyciągnięcie kasy z tego trupa, jest na wagę złota. Koniec kropka. FeelFree, 04.08.2022 15:29 @Zakolog - taki łącznik mógłby być ciekawym rozwiązaniem niektórych problemów komunikacyjnych w mieście. Zwłaszcza byłbym za, jeśli będzie z nim biegła równolegle ścieżka rowerowa i ciąg pieszy... Nawet BDI nie rozwiąże problemów z gęstym ruchem kołowym w samym mieście. FeelFree, 04.08.2022 13:16 "W związku z rozpoczęciem prac związanych z opracowaniem projektu budżetu Gminy Andrychów na 2023 rok zapraszamy do czynnego udziału radnych oraz jednostki pomocnicze Gminy w tworzeniu projektu budżetu. Organizacje społeczne, polityczne oraz mieszkańcy gminy mogą składać wnioski do projektu budżetu za pośrednictwem radnych. Termin składania wniosków – do 30 września 2022 roku. Wnioski należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie, ul. Rynek 16. Złożone wnioski stanowią jedynie materiały pomocnicze do opracowania projektu budżetu i nie stanowią podstawy do ich obowiązkowego ujęcia w projekcie budżetu. Burmistrz Andrychowa" Zakolog, 03.08.2022 19:28 Czy ktoś, może być nawet redaktor Dawidek, mógłby mi, a nawet może większej grupie mieszkańców wyjaśnić o co chodzi w dzisiaj ogłoszonym przetargu na budowę łącznika między ulicą Dąbrowskiego a ulicą Wyzwolenia. Jedyne co mnie głupiemu przychodzi na myśl, to albo klasyczne „dać zarobić koledze, a kolega się zawsze odwdzięczy”, albo Tomuś nam już całkiem sfiksował. Tomekx jak masz ochotę, to również możesz okrasić swoje wyjaśnienie jakąś formą PiS-u.

chochoł, 05.08.2022 20:17

Na H ta droga jak na Traugutta nie ma jak wyjechać i jest wąska i jeszcze w prawo. Zboczenie myśli samorządowców co mają tam działki. Ścieżki rowerowe kuźwa tam zróbcie a nie asfalty ćwo.ki. rowerzyści to zawali drogi w mieście niech obierzdzaja miast na około odblokuje ruch. A obwodnicy nigdy nie będzie bo radni to ..... . Ko mu.chy z działu do działki potrzebują dojechac..