reklama
reklama

Kolizja pod wpływem alkoholu na głównej ulicy Andrychowa

Na sygnale, Wiadomości, 04.08.2022 16:00,
Kierująca nissanem miała 2,8 promila alkoholu.
Kolizja pod wpływem alkoholu na głównej ulicy Andrychowa
Jak informuje policja, w środę (3.08) na ulicy Krakowskiej w Andrychowie doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca nissanem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją fiata i najechała na jego tył.


W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że siedząca za kierownicą nissana – 28-letnia mieszkanka gminy Andrychów, nie tylko popełniła wykroczenie, ale wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jej organizmie.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

- Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy