reklama
reklama

Pijany kierowca wjechał do rowu, policja zabezpieczyła samochód na poczet kary

Na sygnale, Wiadomości, 25.04.2024 08:44,
Do zdarzenia doszło w środę w nocy.
Pijany kierowca wjechał do rowu, policja zabezpieczyła samochód na poczet kary

W środę (24.04) około godzoiny 21:30 dwaj kierowcy powiadomili operatora numeru alarmowego 112 o samochodzie marki Nissan, znajdującym się w rowie melioracyjnym przy skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej ze Świerkową w Głębowicach. Z relacji zgłaszających wynikało również, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod mocnym wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 42 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, natomiast na poczet przyszłej kary zabezpieczyli jego nissana o wartości około 52 tysięcy złotych - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi liczyć się z utratą samochodu.

- Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują kierowcy, którzy widząc samochód w rowie, najpierw sprawdzili czy jest potrzebna pomoc, a kiedy ujawnili przestępstwo powiadomili Policję - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy