reklama
reklama

Wieża widokowa na Pańskiej Górze. Andrychów dostanie dotację

MAGAZYN, Wiadomości, 24.04.2024 13:03, red
Okazuje się, że to jeszcze nie koniec inwestycji na Pańskiej Górze.
Wieża widokowa na Pańskiej Górze. Andrychów dostanie dotację

Jesienią 2023 roku zakończyła się budowa ścieżek rowerowych i pieszych na Pańskiej Górze w Andrychowie oraz budowa Stawu Anteckiego wraz z całym zagospodarowaniem. Nowe tereny rekreacyjne cieszą się dużym zainteresownaiem mieszkańców i gości. Okazuje sie, że to jeszcze nie koniec inwestycji na tym terenie.

Jak się dowiadujemy, gmina Andrychów otrzyma 4 mln zł dotacji na budowę wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem jej otoczenia na Pańskiej Górze. W najbliższy piątek (26.04) burmistrz Tomasz Żak, niemal na finiszu swojej kadencji, będzie odbierał promesę na dotacje na tę inwestycję.

To ma być drugi etap inwestycji na Pańskiej Górze. Co zostanie wykonane w ramach drugiego etapu przedsięwzięcia? - Rewitalizacja zieleni wysokiej, niskiej, uatrakcyjnienie parku miejskiego o nową szatę roślinną, wykonanie pomostów widokowych, retencyjnych małych oczek wodnych z naturalnym odprowadzeniem wód opadowych i wieży widokowej mówił niedawno na sesji Rady Miejskiej w Andrychowie wiceburmistrz Mirosław Wasztyl. - Wniosek opiewa na kwotę ponad 4,1 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych jest w wysokości 95 procent. Myślę, że grzechem byłoby nie złożyć tego wniosku.

Tak wyglądają nowe tereny rekreacyjne w Andrychowie.


foto: wizualizacja / UM Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 24.04.2024 23:11

@cath - zdecydowanie pozostanę przy interesującym mnie temacie spalarni. Nie dam się w tej kwestii zmanipulować ;-) Więc jeśli Cię interesują faktury za reklamy wyborcze to możesz pogłębić swój wątek; dla mnie nie jest interesujący, żeby nie powiedzieć, że nudny; zwłaszcza, że nie braknie w najbliższym czasie innych ciekawych tematów.

Feel Free, 24.04.2024 23:05

@beskidmaly - mnie to interesuje, mam swoje powody, co nie znaczy, że będę o nich publicznie pisać. Bardzo lubię zestawiać informacje podawane przez różne osoby, w różnych okolicznościach i czasie, w różnych mediach z tymi, które opieram na korzystaniu z prawa dostępu do informacji publicznej.

Turboplazmotron, 24.04.2024 17:46

Niestety treści tych umów nigdy nie poznamy jedyne co wiadomo to że kapitał zakładowy wynosił 250 tysięcy. Nowego prezesa trzeba będzie poprosić o sprawozdanie finansowe za okres zarządzania przez tych dwóch Panów.

cath, 24.04.2024 17:31

Manipulujesz bo doskonale wiesz jaka jest różnica.Chyba że nie wiesz?Nie mnie oceniać dlaczego panowie zajmowali stanowiska-może mieli wiedzę może mieli układy ale przynajmniej mieli klasę zejść ze sceny .Gdyby zostali zwolnieni lub odwołani wówczas odprawy,odszkodowania,zakaz konkurencji-nie znam treści ich umów ale po prostu odeszli.W końcu jak klasyk powiedział mężczyznę poznaje się po tym jak zaczyna tylko jak kończy.A tak a propos czy ktoś widział faktury za pierwsze bilboardy nowej Pani Burmistrz te o 25 latach starostwa?Moze pogłębisz wątek w końcu lubisz węszyć nie tylko spalarnia i ciepłownia…Bo to już nudne

beskidmaly, 24.04.2024 17:28

Feel Free! Burmistrz nie wydał decyzji środowiskowej bo nie miał potrzeby pisaliśmy o tym przed drugą turą wyborów. Więc dlaczego zadajesz pytania które teraz nikogo nie interesują. Za trzy dni robocze będzie decydować nowa Burmistra to zobaczymy co będzie dalej!

Feel Free, 24.04.2024 16:47

@cath - oczywiście, a czy potrafisz odpowiedzieć na zadane pytania ? czy tylko chciałeś koniecznie użyć słowa "manipulacja" ? Swoją drogą, jeśli moje pytanie zadane @beskidmaly odczytujesz jako "manipulację", to co sądzisz o spółce Energia Andrychów, umieszczeniu tam pana Marka Karasia szwagra, oraz pana Jerzego Piotrowskiego - nie-szwagra, oraz o tym, że złożyli rezygnację ? tylko proszę, jeśli zdecydujesz się na odpowiedź to nie manipuluj...

cath, 24.04.2024 16:11

@Feel FREE Panowie nie zostali zwolnieni-zrezygnowali.Kumasz różnice ?nie manipuluj…

Feel Free, 24.04.2024 14:43

@beskidmaly - w jakiej wysokości zostaną z naszych podatków wypłacone odszkodowania/odprawy dla panów Marka Karasia (szwagier) i Jerzego Piotrowskiego ? Czy wójt Żak wydał decyzję środowiskową w sprawie spalarni czy nie ? wyda ją przed zdaniem stanowiska ? P.S. nadal nie odniosłeś się do spraw zasadniczych... nawet po przegranych wyborach się podlizujesz

Archanioł Michał, 24.04.2024 14:13

@beskidmaly poważnie zdzisiek odda całą kasę przepaloną w Energii Andrychów ? O innych miejscach nie wspomnę. Wyjdzie w audycie.

beskidmaly, 24.04.2024 12:37

Brawo Panie Burmistrzu! Zobaczymy co oni potrafią. Pani Burmistra myśli że to decydował będzie zarząd miasta tak jak Zarząd Powiatu w Wadowicach. A tu będzie trzeba samemu odpowiadać swoim majątkiem za podjęte decyzje!

Jaśnie Pan, 24.04.2024 12:20

Zapomnieli o tablicy upamiętniającej albo przypominającej lata 2010-2024, ale może po audycie jeszcze taka tablica powstanie?